Koç Burcunun Hastalıklarını İyileştirici Olumlamalar

0

Koç Burcunun Hastalıklarını İyileştirici Olumlamalar?

Hastalıklarımızın kaynağı olan zihinsel bedenimizi sağlıklı ve güçlü kılmak için, zihnimizde beliren olumsuz duygu ve düşüncelerimizi çok basit yöntemle düşünce gücümüzü kullanarak olumlu şekline çevirebiliriz. Yapmamız gereken tek şey zihnimize ekilen ya da ektiğimiz negatif tohumların yerini pozitifleri ile değiştirmek. Sizlere destek olacağını düşündüğüm bazı hastalıkların burçlar üzerinde etkilerini ve olumlamalarını aktaracağım bu yazımda ilk olarak  burcunu ele alacağım.

KOÇ Hastalıkları baş ağrıları, göz sorunları ve kafaya gelen yaralardır. Baş bölgesi hassastır, ateş yükselmesi, migren, yüz nevraljisine sık rastlanır. Üst dişler de bu burcun etki alanı içindedir. Baş ağrıları, strese bağlı ağrılar, göz bozukluğuna bağlı baş ağrıları. Baş, kafatası, şah damarı, yüzle ilgili sorunlar, beyin iltihabı, adale rahatsızlıkları, ileri yaşlarda yüksek tansiyon görülebilir. Aşırı heyecan ve telaş beyni zorlar. Aceleci, ani ve atak oluş yüzünden kazalara açıktır. Kanamaya müsaittir. Adrenalin bezi fazla çalışır.

Diş sorunları: Yaşamımızda aldığımız, alacağımız her türlü kararları dişlerimiz simgeler.Bir konu üzerinde uzun süredir kararsızlık yaşıyorsak fiziki bedenimizde bunun yansıması olarak dişlerimizde sorun olarak görürüz.

Olumlama: Kararlarımda doğruluk ilkesini göz önünde bulunduruyorum. Aldığım kararlarıma güveniyorum, doğru kararlar aldığıma inanıyorum. Tüm kararlarımı güven içinde huzurla alıyorum.

Migren: Cinsel korkularımız olabilir, yaşamımızdan memnun olmamaktan, bir yerde tıkanıp, sıkışıp kaldığımız düşüncesiyle hayatımızın akışına direnç gösterebiliriz.

Olumlama: Bunun benim yaşamım olduğunu, geçmem gereken sınavlarım olduğunu, sevgiyle kabul ediyorum. Kendimi yaşamın akışına bırakıyorum. Yaşamın tüm ihtiyaçlarımı karşılayacağını bilerek huzurla ve güvenle yaşıyorum.

Beyin: Bildiğimiz üzere vücudumuzun ana kumanda merkezidir. Yanlış ekilmiş duygu, düşünce, inanç tohumları beraberinde inatçılık, eski yaşam biçimini değiştirmeyi ret etmeyi getirir. Yeni oluşumları kabullenmeme şeklinde direnç gösterme olarak yansır. Olumlama: Her koşulda hayat değiştiğine göre ben de değişebilirim. Zihnimi yeni koşullara programlayabilirim. Sağlığım, huzurum, mutluluğum, fiziki bedenim için aklıma olumlu, sağlıklı, düşünce tohumları ekiyorum. Değişime açığım ve sevgiyle kabul ediyorum.

Beyin felci: Aile fertlerinin birbirine karşı sevgi ve saygı dolu bir ortamda birleşmesine duyulan özlemin yansımasıdır. Olumlama: Sağlıklı, huzurlu, mutlu, sevgi ve saygı dolu, ve anlayışlı bir aile ortamı yaratıyorum. Her şey yolunda ve muhteşem. Birbiri ile uyumlu, iyi iletişim kurabilen, anlaşabilen, hoşgörülü bir ailemin olduğunu kabul ediyorum.

Göz sorunları: Çevremizde, yaşamımızda hoşlanmadığımız, görmek istemediğimiz durumlar göz sorunları yaşamamızın temel kaynağıdır. Olumlama: Kendi dünyamda , yaşamımda bakmaktan sonsuz zevk alacağım bir yaşam yaratıyorum.

Astigmat: “Ben” egosu nedeniyle, sorunu ve kendini olduğu gibi görmekten korkma.

Olumlama: Kendi güzelliğimi ve görkemimi görmeyi seçiyorum.

Dışa doğru şaşılık: Şimdiki zamana bakma korkumuzu simgeler.

Olumlama: Kendimi hemen şimdi seviyor ve onaylıyorum. Kendimi olduğum gibi seviyorum. Kendimin olduğum gibi olmasına izin veriyorum. Hayatımın her dilimine güvenle bakıyorum.

Katarakt: Geleceği karanlık görmek. Karanlık ve belirsiz bir gelecek olduğunu düşünerek buna kendini inandırmak.

Olumlama: Hayat neşe, huzur ve sevgi doludur. Şimdi şu anımı yaşıyorum. Sağlıklı, huzurlu, mutluyum. Geleceğe güvenle bakıyorum. Geleceğin sorunsuz ve güven dolu olduğuna inanıyorum.

Miyop : Gelecek korkusu yaşamak.

Olumlama: Geleceğin sorunsuz, her zaman güven ve huzur dolu olduğunu biliyorum. Gelecek için hiçbir endişem yok. Sınırsız bir güç tarafından korunduğumu biliyorum.

Şaşılık: Dünyada olup bitenleri görmek istememek.

Olumlama: Gördüğüm her şey bana güven veriyor. Huzur içinde sağlıklı ve mutluyum.

Gözler: Gözler geçmişi, şimdiyi ve geleceği açık seçik görebilme kapasitesini temsil eder.

Olumlama: Her şeye ve herkese sevgi ve neşeyle bakıyorum. Evren beni seviyor, onaylıyor ve destekliyor.

Nevralji: İletişim konusunda kendini aşırı şekilde cezalandırmak.

Olumlama: Kendimi bağışlıyorum. Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Sevgiyle iletişim kuruyorum. Bir sonraki yazımda BOĞA burcunu ele alacağım. Haftaya görüşmek üzere…

 

Astrolog Zeynep Enzin

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply