Köyden Kapınıza…

0

Köyden Kapınıza

Sanırım herkesin son dönemde en çok aradığı şeylerden biri doğallık.Daha doğrusu doğal ürünler.Malum artık çoğu ürünler katkı maddeleri ile dolu.Her zaman pastörize hayatı yaşadığımızı söylüyorum. Eskiden yoğurt ikinci gününde ekşirdi, artık bir aydan fazla dayanıyor. Durum böyle olunca, insan da “Biz neler yiyoruz?” diye sorguluyor.

Bu sorular kafamı karıştırırken gözüme internette bir Facebook grubu çarptı.Adı “Hakiki Doğal”. Sloganları “Köyden Kapınıza”

Kurucusu İbrahim Sonsuz aslen Aydın Çine’ de doğup büyümüş, daha sonra Bodrum’a iş için geldiğinde zaman zaman köylerinden getirmiş olduğu kendi yapımları olan zeytinyağlarını çevresi de deneyip beğenince işi resmileştirmeye karar verip doğal ürünler satmaya başlamış.

hakiki dogal 4 300x300 Köyden Kapınıza...

Evinin önünde ufak bir ahşap kulübe ile satışlara başlayan Sonsuz, daha sonra köylerindeki inekleri getirip günlük süt satmaya başlamış. Bir sezon boyunca günlük süt sattıktan sonra bakmış ki gelen çok az, eve teslim fikri gelmiş aklına.

İşte bu şekilde Bodrum’a her pazar doğallığı evlere getiren “Hakiki Doğal” doğmuş. İster köy yumurtası, ister tereyağı sipariş verin. Burada her şey doğal.

Ürünler bunlarla kısıtlı değil. Süt, yoğurt, zeytinyağı, bazlama, baklava, mantı, zeytinyağlı yaprak sarması gibi daha sayamadığım bir sürü ev yapımı ürünler var. Ayrıca siyah beyaz inek sütü de kalitesiz olduğu için kesinlikle satmıyorlar.

hakiki dogal 1 Köyden Kapınıza...

Fiyatları da gayet uygun. İbrahim Bey eşiyle birlikte yapıyormuş bu işi. Tüm istediği insanları doğal ürünlere yönlendirmek ve sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunmak. İnsanlara ticaretten ziyade sağlık açısından faydası olduğu için kendisini iyi hissettiğini söylüyor. Bence Bodrum’da yaşıyorsanız veya tatil için gelip Apart kiralayacaksanız mutlaka bir deneyin derim.

Hem doğal, hem de kapınıza geliyor. Daha ne olsun!

Bodrum’a ilk geldiğimde böyle bir yer aradım durdum. Pazarlara getirilen ürünler de var elbet ama bu uygulama bence çok güzel. Sipariş üzerine az önce yazmış olduğum gibi mantı, bazlama, sarma gibi bir sürü ürünü isteyebiliyorsunuz. Aslında bu uygulamayı her yerde görmek isteriz. Eskiden kapımıza ne güzel gelirdi taze sütler, yoğurtlar.

hakiki dogal 2 300x225 Köyden Kapınıza...

Annem hep anlatırdı bana eski günleri.Evlerinde kocaman bir küp varmış, cam damacanalarda su getirildiği zaman suyu küpün içine koyarlarmış. O serinliği düşünebiliyor musunuz? Cam kelimesinin altını çizerim, artık hayatımız plastik olmuş. Hiç sevmiyorum plastiği ama maalesef kurtulmak mümkün değil. Elimden geldiğince cam şişe kullanmaya çalışıyorum ama eve gelen damacanalar malum. Hem herkes bu ürünlerin kanserojen olduğunu söylüyor, hem de bunların önüne geçmek adına çok az şey yapılıyor. Umuyorum ki yakın zamanda eski günlerdeki doğallığa geri döneriz.

Bahsetmiş olduğum sayfanın adresini unutmayan vereyim.

https://www.facebook.com/koydenkapiniza?fref=ts

Sevgiler

Bodrum Editörü Melis Büyükplevne

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply