Meme Kanserine Karşı Günde 3 Şeftali

0

Şeftali Kanser Hücrelerine Dur Diyor

Her gün yenen üç şeftalinin kanser hücrelerini öldürme yeteneğine sahip olduğu Washington Üniversitesi’nden araştırmacı Giuliana Noratto tarafından doğruladı. Meme kanserine karşı şeftali yemek mucize etkiler doğruyor.

Texas A & M bilim adamları ile işbirliğinde olan Profesör Giuliana Noratto, kanser hücresi polifenol, şeftalideki bir maddeye maruz kaldığında, devre dışı kaldığı anlaşıldı.

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Norato ve ekibi bu zararlı hastalığı önlemek için günlük rutin bir pratik uyguladı. Örneğin 55 kg civarındaki kadınlar için  meme kanserine karşı günde 3 şeftali yemenin uygun olduğu ortaya kondu.

Şeftali Kanseri Yeniyor

Meme kanseri hücreleri üzerinde şeftalinin etkilerini test etmek için, önce farelere meme kanseri hücreleri ekleniyor ve sonra da şeftali özünden bir doz ilave ediliyor. Farenin şeftaliden aldığı polifenol yüksek doz ile enjekte edildikten sonra, araştırmalar farelerde tümör büyümesinin gerilediğini fark ediyorlar.

Meme kanserine karşı şeftalinin meme kanseri hücreleri üzerinde koruyucu antioksidan etkiye sahip olduğunu fark eden araştırmalar neticesinde Norato ve ekibi, Poluphenol (vücuda yayılan kanser hücresini) metastaz sürecini yavaşlattığını gördü. Şeftalinin meme kanseri hücrelerine karşı önleyici etkiye sahip olduğu anlaşıldı. Şeftali, klorojenik ve neoclorogenic bileşiği olarak yüksek bir polifenol içerir. Şeftali, meme kanserine karşı doğal bir kalkan görevi görüyor.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply