Mevsimine Göre Gıdalar Hangileri?

0

Mevsimine Göre Gıda Tüketin

Doğal döngüye göre herhangi bir müdahale olmadan yetişen gıdalar hem metobolizmamız için daha uygun, hem de besleyici hem de daha lezzetli.

Sonbahar Sonu, Kış

nar 300x200 Mevsimine Göre Gıdalar Hangileri?

Limon, portakal, mandalina, greyfurt, pancar, bazı yabani mantar türleri, turp, havuç, kereviz, ıspanak, karnabahar, pazı, kışlık kabak, pırasa, brokoli, lahana, yer elması, kıvırcık, marul, roka, tere, balkabağı, kivi, muz, elma, ayva, nar, armut, kestane, avokado, Trabzon hurması, ebegümeci ve ısırgan gibi yabani otlar…

İlkbahar

Enginar, bakla, barbunya, bezelye, semizotu, taze fasülye, taze soğan, taze sarımsak, taze patates, asma yaprağı, fesleğen, reyhan, rezene, kuşkonmaz, çağla, can erik, Malta eriği (yeni dünya), muşmula, bazı yabani mantar türleri.

Yaz

Watermelon slices1 300x200 Mevsimine Göre Gıdalar Hangileri?

Domates, biber, patlıcan, salatalık, bamya, taze, fasülye, kırmızı biber, sakız kabağı, çilek, kiraz, vişne, şeftali, kayısı, karpuz, kavun, mürdüm eriği, dut, böğürtlen, ahududu.

Yaz Sonu, Sonbahar Başı,

Marul, kıvırcık, roka, tere, kırmızı biber, incir, üzüm, taze ceviz, kızılcık, armut, elma, keçiboynuzu, mısır, nar, mürdüm eriği, ayva, muz, ahududu, böğürtlen.

ceviz Mevsimine Göre Gıdalar Hangileri?

  • Maydanoz ve dereotu her mevsim bulunuyor.

maydonoz Mevsimine Göre Gıdalar Hangileri?

  • Yaz sonu, sonbahar başı olgunlaşan kuru soğan, patates, elma, armut, mandalina ve portakal depolanmaları nedeniyle her mevsim bulunabilen ürünlerden.

Eğer;

Çeşmeden su içemiyorsanız, bazıları kanserojen BPA içerebilen plastik damacanalarda bekleyen suyu içmek yerine, cam damacanada su satın alın. Eğer kaynaktan içme suyu almak gibi bir şansınız varsa içme suyunuzu cam damacanalarda (armaindustry.com) veya toprak testilerde bekletebilirsiniz.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply