Modanıza Ruhunuzu Katın!

0

 Modanıza Ruhunuzu Katın!

Modanın doğallıkla olan ilişkisi hep tartışılır değil mi? Moda, kendinize yakıştırdığınız mıdır, yoksa ne giyeceğinizin modacılar tarafından belirlendiği bir otorite midir? Modacıların ya da modaya yön verenlerin; magazinciler, dergiler ve TV’ler aracılığıyla öne çıkardıkları bir renk, bir tasarım veya bir modeli; sırf bu senenin modası diye tercih ettiğiniz oluyor mu? Mutlaka oluyordur J Kimileri de modacıların belirledikleri trendlere yüz çevirerek kendi ruhunu yansıtan parçalarla kendi modasını yaratıyor. Onlar kendi doğallıklarını yansıtan bir moda anlayışının peşinden gidiyorlar. Modası doğal kalanlar, kendilerine daha çok yakınlar.

Tarzınız sizin kendinizi en güçlü ifade etme biçiminiz halbuki. Bana kalırsa şıklık; ne giyerseniz giyin  olduğunuz gibi görünebilmek. Enerjinizi insanlara doğru aktarmak. Seçtiğiniz renkler ve kıyafetinizin havası doğal yapınıza uyumlu olmalı. Doğal aurasını koruyanların daha çekici olduklarını düşünüyorum. Aslında endogalindan.com un sloganında olduğu gibi “Doğal Kal, Kendin Ol” her konunun çıkış noktası…Hayatınızın da modanızın da sağlığınızın da güzelliğinizin de en temel tarafı doğal olmanız…

Moda sadece giyim ve kuşamı ifade etmez elbette. Yaşamınız da bir modadır. “Moda bir yaşam” tanımlamalarını sık duyarız. Size dayatılan bir yaşam değil, mutlu olduğunuz yaşamın modasını yakalamak yine kendine özgünlükten ve kişiliğini iyi tanımaktan geçiyor. Farkındalığı yüksek insanlar, kaliteli bir yaşam için gittikleri mekanların, kaldıkları otellerin, giyindikleri markaların ve kullandıkları otomobillerin sadece gündemde moda olanlarını seçme kaygısını taşımıyor. Kişi, kimliği ile örtüşen doğru seçenek ile kendi modasını yaratır zaten. İşte gerçek moda da budur.

Ben de Moda/Aktüelite bölümünde mümkün olduğunca hayata, kıyafetlerden mağazalara, çeşitli mekanlardan otellere, ülkelerden gezi alanlarına, gastronomiye ve sosyal yaşamın değişik noktalarına varan geniş bir bakışla,araştırdığım ve keşfettiğim doğal olan ne varsa sizlerle paylaşacağım. Hem eğlenceli, hem keyifli, hem bilgilendirici, hem de özgün…

Takipte olun, doğal kalın…

Hülya ÇayoğluKurtkal

hulyacayoglu@gmail.com

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply