Muğla’nın En Doğal Lezzet Mekanları

0

Herkese merhaba…

Bu hafta Bodrum’ dan çıkıp biraz gezeceğiz. Gezmeye bayılan biri olarak sizlere bir kaç yer önereceğim. Bu sefer istikamet Muğla-Fethiye.

mugla fethiye dogal mekanlar 7 Muğla’nın En Doğal Lezzet Mekanları

Bodrum’ dan yola çıktınız, Fethiye’ye doğru gidiyorsunuz ve acıktınız, o zaman uğramanız gereken ilk yer Akçapınar’ da bulunan “Akçapınar Tostçusu”. Tostunun yanı sıra pidesi de çok güzel. Taze sıkılmış portakal suyu ve kendi ayranları da tatmaya değer.

akcapinar tostcusu 768x1024 Muğla’nın En Doğal Lezzet Mekanları

 

Eğer aç değilseniz, sadece o güzel ağaçlı yoldan geçmek bile insana enerji veriyor.

Karnınızı doyurmanın yanı sıra eğer ferahlamak istiyorsanız, ikinci önerim İztuzu Plajına (Ortaca) giderken yol üzerinde bulunan  “Nar Danesi”.  Adından da anlaşılacağı üzere narlı ürünleri meşhur, hele nar suları pek bir güzel.Ayrıca gözlemeleri ve diğer ev yapımı yemekleri de enfes.

mugla fethiye dogal mekanlar 1 Muğla’nın En Doğal Lezzet Mekanları

Doğal ürünleri sevenlerdenseniz, kendi nar ekşilerini, reçellerini ve zeytinyağı gibi ürünlerini de satın alabilirsiniz.

mugla fethiye dogal mekanlar 6 Muğla’nın En Doğal Lezzet Mekanları

Fethiye yolunda devam edecek olursak Köyceğiz tarafına geldiğinizde Beyobası tabelasını gördüğünüz anda “Yuvarlakçay Yeşil Vadi” adlı yerin tabelasını takip edin. Bir kaç kilometre dolanmanız gerekse de, emin olun sonuç buna değecek.

Yolun sonunda karşılaşacağınız yer tamamen doğanın içinde. O kadar ki, dağdan gelen buz gibi ama tertemiz su hemen dibinizde. İsterseniz suya girip yüzebilirsiniz, tabii soğuğa dayanıklıysanız. İsterseniz, hemen üzerindeki salıncakta sallanın, ister hamakta keyif yapın, isterseniz de yemeklerinin tadına bakın.

mugla fethiye dogal mekanlar 4 1024x1024 Muğla’nın En Doğal Lezzet Mekanları

Yemek olarak kiremitte köftesi ve alabalığı çok meşhur.  Ayrıca fırında tandır da çok leziz.

Bu arada eğer kamp yapmak isterseniz, o konuda da yardımcı oluyorlar. Tertemiz havayı içinize bir kere çektiniz mi, bağımlısı oluyorsunuz. Yolumuz ne zaman Fethiye tarafına düşse mutlaka uğrarız.

Bu yol üzerindeki bildiğim en doğal ve lezzetli yerleri aktardım sizlere.

mugla fethiye dogal mekanlar 5 1024x1024 Muğla’nın En Doğal Lezzet Mekanları

Yola devam edeceğim. Takipte kalın!

Bodrum Editörü Melis Büyükplevne

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply