Mürver Çiçeği, Domates ve Kırmızı Asma Yaprağının Cilt Bakımındaki Gücü…

0

anubis bio 1 Mürver Çiçeği, Domates ve Kırmızı Asma Yaprağının Cilt Bakımındaki Gücü...

Doğa bizlere hakikaten mucizeler sunuyor. Aslında sağlığımız ile ilgili bütün sırlar kainatın dilini keşfetmekten geçiyor. Cildimiz ve vücudumuza şifa olacak sayısız bitki ve meyvelerle dolup taşıyor doğamız… Bu doğal yaşamdan faydalanmayı bilmek ise bizim görevimiz…

MÜRVER ÇİÇEĞİ; sıkılaştırıcı, iltihaba karşı etkili, temizleyici…

Hanımeligiller familyasındaki 20 kadar ağaç, çalı ya da otsu bitki türünün ortak adı Mürverdir. Türkiye’nin Akdeniz bölgesi hariç her yöresinde yetiştirilebilir.Mürver çiçeğinin, ciltte olduğu kadar insan vücudunun işleyiş sistemine de önemli katkıları vardır. Mürver, kabızlığı giderir. Ateşi düşürür. Vücudu rahatlık verir. İdrarı çoğaltır. Anne sütünü artırır. Nezlede faydalıdır. Güneş yanıklarına da iyi gelir. Cilt ve vücut bakımında da kullanılmaktadır. Cildin hassas yapısını ve ince derisini derinlemesine temizlemeye, cildin kurumasına ve kırışmasına önlemeye yardımcı olur.

Cilt için en önemli antioksidasyonlardan DOMATES…

Domatesin cilt üzerindeki faydaları saymakla bitmez. İçeriğindeki Likopen maddesi en önemli antioksidanlardan biridir. Cildi güzelleştirir ve cilt yaşlanmasını geciktirir. Domates, özellikle güneş ışınlarının cilt üzerinde meydana getirdiği hasarlara karşı koruyucu bir görev de üstlenir. Cilt hücreleri arasındaki bağ dokusunu kuvvetlendirir. Domates yağlı ciltlerde oluşan sivilcelere, siyah noktaları iyileşitir. Cildin yağ salgısını dengeler.

KIRMIZI ASMA da güçlü antioksidasyonlardandır. Cildi güzelleştiren ve serbest radikallere karşı koruyucu etkisi ile önemli bir içeriktir.

Mürver çiçeği, domates ve kırmızı asma ve diğer doğal bileşenlerin bir araya gelmesiyle oluşan ve organik bir seri olduğunu ECOCERT Sertifikasıyla da garantileyen bir marka var. Anubis Barcelona’nın BIO Serisi, hyaküronik asit, e vitamini, ksilitol ve cildi düzenleyen, arındıran, koruyan bir lipo-amino asit bileği olan L-Blog ile zenginleştirilmiş. Organik cilt bakım ürünleri olan BIO serisi elbette tüm bu işlemleri, ürünlerinde kullandığı ana maddeler mürver çiçeği, domates, kırmızı asma ve diğer doğal bileşenlerin gücü ile yapıyor.

anubis bio 2 Mürver Çiçeği, Domates ve Kırmızı Asma Yaprağının Cilt Bakımındaki Gücü...

2013 Güzellik ve Bakım Fuarı’nda ziyaret ettiğim AnubisBarcelone’nın BIO Serisini yakından da inceledim. Seri hakkında bilgiler aldım. Firma Yetkilisi Ümit Doğan, bana organik serinin bakım sisteminden ve faydalarından bahsetti. Ümit Bey, Ürünlerimiz organik, doğal içeriklerden oluştuğu için raf ömürleri çok uzun olmadığı gibi, ciltte öyle hemen gözle görülür bir fark yaratmıyor. Doğal bir teknoloji ile üretildiğinden ürünler cilde yavaş yavaş işleyerek, belki uzun sürede ama kalıcı sonuçlar bırakıyor. Cildiniz doğal dengesini düzenli kullanım ile buluyor ve gençlik ışıltınızı zamanla size geri kazandırıyor diyor. Ayrıca organik kozmetik olan bu ürünlerin özellikle hassas ve alerjik kişilerin ihtiyaçlarına cevap verdiğini, doğallıktan yana olan kişilerinde beklentilerini karşıladığını belirtiyor.

Peki Organik Kozmetiğin Farkı Nedir?

Organik sertifikalı ve organik bazlı bir kozmetik ürün; organik sertifikalı bitkilerden elde edilen ekstreler, öz sular ve yağlar ile üretildiğinden insan bedenine uyumludur. Bir kozmetik ürününün gerçekten organik ve sağlıklı olduğunu anlamamız için sertifikaya bakmak gerekir. Organik sertifikası IMO Ekocert, ICEA gibi uluslararası sertifikasyon firmaları tarafından tarım alanlarına periyodik ve sıkı denetimler yapılarak verilmektedir.

Ya BIO Serisi?

Anubis’in ürünlerinin Bio serisi de uluslararası Ecocert sertifikasına sahiptir. Bu ürünlerde kullanılan bitkilerin genetiği ile oynanmamıştır. Hayvanlar üzerinde test edilmiştir. Silikon, petrol yan ürünleri, paraben, phenoxyethanol içermemektedir.

anubis bio 3 Mürver Çiçeği, Domates ve Kırmızı Asma Yaprağının Cilt Bakımındaki Gücü...

ÜRÜNLER VE FAYDALARI…

BIO TEMİZLEYİCİ SU: Mürver çiçeği ve L-Blog içeren sıkılaştırıcı ve dinlendirici özellikte temizleyici su

BIO NEMLENDİRİCİ KREM: Frenk inciri ve ksilitol içeren nemlendirici ve dengeleyici krem

BIO GÖZ ÇEVRESİ KREMİ: Kırmızı asma, mürver ve hyalüronik asit içeren tıkanıklıkları gideren göz çevresi kremi.

BIO YAŞLILIK KARŞITI KREM: Domates, argan yağı ve karite yağı içeren oksit giderici (antioksidan) ve yenileyici yaşlılık karşıtı krem.

BIO MASKE: Mürver çiçeği, kadife çiçeği ve E vitamini içeren dinlendirici, nemlendirici, yenileyici maske.

Ürünleri Nereden Buluruz?

BIO Serisine ulaşmak isteyenler belirli polikliniklerden ve güzellik salonlarından ulaşabilirler. Markanın Türkiye’de 70 bayisi var. İstanbul’da ürünlerin bulunduğu belli başlı yerler;

- Estecity

- Life Med Tıp Merkezi

- Bakırköy Uzmanlar Tıp Merkezi

- Kadıköy Şifa Hastanesi

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply