Parlaklık Veren Pırasa Maskesi

0

Pırasa ile Parlayın

pirasa maskesi Parlaklık Veren Pırasa Maskesi

Pırasa, sonbahar ve kış mevsiminin en gözde sebzelerinden biri olarak sıklıkla tüketilen bir gıda… Öyle ki Pırasanın sadece bünyemiz için değil, cildimiz için bile çok çok faydası var. Pırasa ile yapılan yüz maskesi sayesinde cildinize parlaklık kazandırabilir, pırasa suyu ile cildinize tonik yapabilirsiniz. O halde sonbahar ve kış mevsimlerinde dönemlik kullanacağımız maske ve toniğimiz hazır.

Malzemeler:

1 dal pırasa (sadece beyaz kısmı)

1 yemek kaşığı zeytinyağı

½ çay kaşığı bardağı süt

½ şişe maden suyu

Hazırlanışı:

Pırasa blendırda çekilir ve üzerine zeytinyağı ilave edilir. Karışıma süt eklenir ve 10 dakika bekletildikten sonra süzülür. Elden edilen posa cilde uygulanır. Maske ciltte 10 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır ve maden suyu ile kompres yapılır.

Not: Artan sıvı kısım cam bir şişede saklanarak, akşamları cilde tonik olarak uygulanır. Bu karışım v4 gün saklanabilir.

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply