Paylaştıkça Zenginleşmenin İlk Kuralı Kazanılan Zamandır

0

Hayatı Paylaşmak

Kendimizi keşfetmekten, zaman içerisinde özümüze yolculuk yapmaktan bahsederken önemli bir detayın altını çizmek gerekiyor; bizi bizden uzaklaştıran neler varsa onları kendimizden ayırmalı, yaşamımızdaki kalabalıklarına son vermeliyiz.

Doğanın bize verdiklerini zaman içerisinde tüketip, hiç tükenmeyecek sandığımız pek çok değeri köreltiyoruz. Ağaçları söküp yerlerine beton binalar yerleştiriyor, balkonlarımızda bahçecilik oynamaya çalışıyoruz. Kalabalık sokaklarda yürüyor, yalnızlıktan şikayet ediyoruz. Arkadaş listelerimiz çok kalabalık, dostumuz yok diyoruz. Sürekli bir şeyler anlatıyor, kimse bizi dinlemiyor derken; en son kimi can kulağı ile dinlediğimizi anımsamıyoruz.

Dolaplar dolusu giyeceğimiz, bir ömür boyu yetecek ayakkabımız olmasına rağmen her indirim sezonunda yenilerini ekliyor,  her sabah ne giyeceğim diye çırpınıp duruyoruz. Spor salonlarında zayıflamaya çalışıp saatlerce aletler arasında boğuşuyor,  olduğumuz yerde kilometrelerce yol yapıyor; sonrasında açlığımızı bastırması için yapay yiyecekler tüketiyoruz. Ve tartılar istediğimiz rakamı göstermediği için sinirlenip abur cuburla cezalandırıyoruz bedenimizi.

hayati paylasmak 3 1024x1024 Paylaştıkça Zenginleşmenin İlk Kuralı Kazanılan Zamandır

Etrafımıza dikkatle bakalım, bu kadar çok insana, bu kadar çok sorumluluğa ve bu kadar çok eşyaya hayatımızda yer var mı? Yaşamımızın doğal akışında olmamız gereken yer ile şuan içerisine sıkıştığımız alan arasındaki farkın farkında mıyız?

Kendimize zaman ayırmak, kendimize değer vermek, hayatımızda gerçekten olması gerekenlere yer açabilmek için sadeleşmeliyiz. Bu sadeleşmeye bizi yoran ve üzen insanlardan başlayabiliriz. Çok mu gerekli yüzünüzü astırıp, ruhunuzda gerginlik yaratan insanların varlığı. Çinliler zeki insanlar “gülmesini bilmeyen dükkan açmasın” derken boşuna söylememişler, sizde kendi yaşamınızı gözden geçirin; gülümsemenize sebep olamayanlara açmayın dünyanızı. Kendi karamsarlıkları onlara kalsın, bizim huzurumuz bize yeter.

Sorumluluklarınızı paylaşın, her şeyi yapmak, her yere yetişmek ve hayatı tek başınıza sırtınızda taşımanıza gerçekten gerek var mı? İstediğiniz zaman istediğiniz yerde, size güç, umut ve heyecan katacak değerlerle bir arada olmak zamanınızı kıymetlendirecek ve size kendinizi iyi hissettirecektir. Sorumluluklarınızı paylaştığınızda başkalarının da kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak, işlerin odak noktasıyken yaşadığınız sorunları çözümlemiş olacaksınız. Yalnız değilsiniz daha da önemlisi her şeyi tek başınıza yapacak kadar güçlü ve bu yükü taşıyacak kadar istekli de değilsiniz. Bırakın insanlar size yardım edebilsin.

Paylaşın hayatı, bir başınıza kahraman olmak her zaman mükemmel olduğunuzun kanıtı değildir. Kendinize vakit ayırın, sevdiklerinize, sizi siz yapan her şeye kucak açın ve zamanınızı çalan, küçük ama sinir bozucu detayları hayatınızdan çıkarın. Kalanlar sizin ve sevdiklerinizin asıl ihtiyaçlarıdır. Paylaştıkça zenginleşmenin ilk kuralı kazanılan zamandır. Kazançlı çıkın.

İletişim ve NLP Uzmanı

Dilek ŞEN

dlksen@hotmail.com

https://www.facebook.com/dilekdilersen

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply