Physicians Formula İle Güvenli Makyaj Önerim

0

Özellikle kozmetik ürünlerini severek ve güvenerek kullandığım Physicians Formula markasından bahsetmek istiyorum. Geçenlerde hassas göz çevrem için ihtiyacım olan göz kalemi ve rımel bakmak adına bir eczaneye girdim ve daha önce sorunsuzca kullandığım Physicians Formula’nın asansörlü 3’lü göz kalemi ve organik rımel ürününü aldım.

Markanın göz kalemlerini gerçekten başarılı buluyorum. Sabah sürdüğünüzden itibaren geceye kadar bozulmadan, akmadan, bulaşmadan gözlerinizde aynı tazelikle kalabiliyor. Yeşil, lacivert, kahverengi, füme, gri ve siyah seçenekleri olan göz kalemlerinin ben siyah-kahverengi-lacivert üçlüsünü tercih ediyorum. Parıltılı lacivertin hoş bir rengi var. Gözleriniz kahve ve tonlarında ise lacivert renk daha güzel ortaya çıkıyor.

physicians Formula ürünleri 1 Physicians Formula İle Güvenli Makyaj Önerim

Ürünlerin içeriği ve doğallığı cilt sağlığımız için çok önemli. Bu yüzden cilde temas eden her üründe mutlaka kimyasına özen gösteriyorum. Bilhassa göz ve göz çevresi ürünlerde organiklik çok çok önemli. Yanlış ürünler göz bozukluğuna, deri alerjilerine ve erken kırışıklıklara sebep olabilir. Markanın Rımeline gelince, bu saydığım tehlikeleri ortadan kaldıracak cinsteki doğal içeriği ile ilgimi çekti. Physicians Formula ürünleri gözenekleri tıkamıyor, cildin nefes almasını sağlıyor. Aknelere sebep olmuyor, alerji yapmıyor ve dermatologlar tarafından da güvenli bulunuyor.

Gördüğünüz bu rımel kirpiklerin daha uzun ve hacimli görünmesine yardımcı oluyor. Ayrıca kirpikleri birbirine yapıştırmayarak daha ayrık ayrık duran doğal bir görünüm veriyor.

physicians Formula ürünleri 2 Physicians Formula İle Güvenli Makyaj Önerim
Eğer fondöten ya da pudra gibi ağır sayılabilecek ürünler sevmiyorsanız Physicians Formula’nın hafif dokulu “Organik Renkli Nemlendirici Light” ürünü tam da bize göre. Çünkü ben de ağır yapılı ürünlerden hoşlanmıyor ve kullanmıyorum. Bu ürün cildi çok ince bir tabaka halinde kapatıyor ve cildinizi nemlendirirken cilt tonunuzu düzenliyor. İçerikleri organik tarım ile üretilmiş. Organik su ile etki ederken cildinizi beslemeye ve nem dengesini yenilemeye yardımcı oluyor. İçeriğindeki SPF15 ile cildinizi güneşe ve dış etkenlere karşı koruyor. Lavanta özü ile sakinleştiren bir esans içeriyor.

physicians Formula ürünleri 4 Physicians Formula İle Güvenli Makyaj Önerim

Sadece şunu belirtmek isterim ki cildiniz kuru ise öncesinde günlük doğal nemlendiricinizden az bir miktar sürmenizde fayda var. Ürün her ne kadar nemlendirse de nemsiz ciltler için yetersiz kalabilir, deneyip karar vermekte fayda var.

physicians Formula ürünleri 3 Physicians Formula İle Güvenli Makyaj Önerim

Bir de çok sevdiğim pembe-şeftali tonlu allığından bahsetmek isterim. Küçük küçük kalpli tasarımlı ürün görüntüsü ile bir kere çok sıcak ve sevimli bir allık ama etkisi bence masum olduğu kadar da çekici. İçinde kendi fırçası mevcut. Çok az fırça darbesi ile yanaklarınızda taze, canlı bir ton oluşturabiliyorsunuz. Etkili bir ürün. Hem yanaklarınız ürünün doğallığı nedeniyle zarar görmüyor hem de uzun süreli ömrü ile ekonomik bir katkı sunuyor cebinize.

Sağlıklı günlerde güzellikle ışıldamanız dileği ile

Hülya Çayoğlu Kurtkal

 

Sorularınız için hulyacayoglu@gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply