Propolisin Gücü Adına

2

Bağışıklık Sisteminizi Doğru Bitkilerle Kuvvetlendirin

Sağlıklı kalmakta asıl mesele bağışıklık sistemini güçlü tutmaktan geçiyor. Genetiğinizden, yaşam tarzınızdan ya da duygusal durumlarınızdan doğabilecek pek çok hastalık, bağışıklık sistemi zayıflayınca ortaya çıkıveriyor.

Eğer bünyeniz kuvvetli ise çok sayıda sağlık problemi ile başa çıkabiliyor ve hastalıkları bedeninizden kovabiliyorsunuz. Özellikle Haşimato tiroidi, fibromiyalji, yorgunluk, kansızlık gibi kronik hastalıkların artarak başınıza çorap örmemesi için bağışıklığı doğru vitamin ve minerallerle güçlü tutabilmek gerekiyor.

Her zaman bütünsel bir yaklaşımla olaya bakıyorum. Ruh, beden ve zihin açısından dengede kalabilmek, sağlığı da beraberinde getiriyor.

Kış dönemine girmeden önce özellikle bağışıklık sistemimi kuvvetlendirmek adına bazı bitkilerden destek aldım, kürler yaptım. Sonbahar aylarından başladığım ve 3 şişe kullandığım Zerdeçal kökü ekstratı özellikle antibakteriyel özelliği ile vücudu toksinlerden arındırmış oldu. Bağışıklığı arttırdı.

Immunat Zerdecal Koku Ozu Sivi Ekstre Propolisin Gücü Adına

C vitaminini yoğunlaştırmaya bizzat dikkat ettim. C vitamini genel direncinizi arttırarak hastalığa yakalanma riskinizi de azaltıyor. Kış aylarında da sıvı propolis kullanarak, olası grip ve salgın virüslerine karşı bünyeyi korumaya çalışıyorum. Propolis gerçekten mucize bir ürün. Doğal antibiyotik, antioksidan sınıfında yer alıyor, bağışıklık sisteminin adeta kuvvetli bir savaşçısı diyebilirim. Belirli bir dönem her gün sabah ve akşamları aç karnına az miktardaki suya 8-10 damla damlatarak içtim. 2-3 hafta kür şeklinde uygulayabilirsiniz. Daha sonra bünyenin alışmaması için hafta 2-3 gün belirli aralıklarda ek takviye olarak kullanılabilir bilhassa kış aylarında.

Peki nedir bu Propolisin özellikleri?

shiffa home sivi propolis ekstresi Propolisin Gücü Adına

Propolis, yapışkan, reçinemsi bir maddedir. Bal arıları değişik bitkilerden toplayarak kovanlarına getirirler. Arılar kovanı dış etkenlerden, mikroorganizmalardan ve diğer zararlılardan korumak için üzerini propolisle kaplarlar.

Arılar tarafından değişik bitki tomurcuklarından yaprak ve gövdelerinden toplanıp biriktirilen reçinemsi bir madde olan Propolis genellikle kayın, karaağaç ve kozalaklı ağaçlardan toplanır.

Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır.

100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği tesbit edilmiştir.

Çok güçlü antioksidandır.

Her gün bir kaç kez Propolis ekstratı ile gargara yapıldığında, plak oluşumunu önler.

Diş eti iltihabı ve ağız içi ve gırtlak enfeksiyonlarını giderir.

Diş abselerine, çürüklere, ağız kokusuna karşı kullanılır.

Diş beyazlatılmasına yardımcı olur.

Sedef hastalığına iyi gelir.

Deri enfeksiyonlarını giderir.

Mantar ve zor öldürülen bakteri çeşitlerini engeller.

Soğuk algınlığına iyi gelmektedir.

Solunum enfeksiyonlarında; faranjit, kronik bronşit, nezle, burun iltihabı hastalıklarında etkin çözümdür.

Şampuana katıldığında saç sağlığına ve kepeğe karşı faydalıdır.

Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.(Bağırsak Paraziti, ülser, mide iltihabı..vs)

Kulak enfeksiyonlarına devadır.(İç kulak- dış kulak iltihapları, akut kulak rahatsızlıkları)

Bağışıklık sistemi bozukluklarını düzeltir.

İltihaplanmaların her türüne faydalarıdır.(Vajina-uterus, aseptik necrosis, iltihaplanmış yaralar.. vs.)

Tüberküloza denenmiş devadır.

Ülserlilere super etkin devadır.

Akut ve kronik kolite çözümdür.

Görüldüğü gibi doğa bize mucizelerini sunuyor. Önemli olan hakiki ve saf ürünlere ulaşabilmek. Ben Aksu Vital ve Eğriçayır markalarını kullanıyorum. Aksu Vital’in sıvı propolisi koyu kahve iken, Eğriçayır’ın propolisi daha açık renkli.

Kısacası bu doğal şifadan faydalanmak, hemen ilaçlara saldırmamak, vücuda bağımlılık kazandırmayacak doğal gıdaları kullanmamız gerektiğini düşünüyorum.

Propolise ara verip şu sıra uyguladığım bir başka bitkisel destek de “Meyan Kökü Ekstratı”. Kan grubum B pozitif olduğu için meyan kökünün bağışıklık sistemime çok iyi geldiğini öğrendim. Kan grubuna göre beslenmenin de sağlığımıza büyük katkısı var. Mide asidi fazla olanlara, ülseri olanlara çok iyi geliyor. Haşimato tiroidi gibi bağışıklığın yanlış çalışması sonucu meydana gelen kronik rahatsızlıklarında baş tacı desteği. Ancak dikkatli alınmasına yönelik uyarılıyor. Fazla ve gereksiz kullanım potasyum kaybına yol açabiliyor.

Aç karnına sabahları alıyorum bir ölçek. Önce fazlasıyla şekerli geliyor ama direncinize direnç katıyor. Esasında kan şekerini dengeleme gibi önemli de bir görevi var.

meyan koku Propolisin Gücü Adına

Kısaca Meyan Kökü şu durumlara da iyi geliyor:

Mide ülserine iyi gelir

Karaciğer iltihaplanması tedavisinde kullanılır

İshale iyi gelir

Susuzluğu giderir

Boğaz ağrısını geçirir

Öksürüğü alır

Gribe iyi gelir

Hazımsızlığı giderir

Kilo kaybını hızlandırır

Ağız içi yaraların (aft) tedavisinde kullanılır

Merhemi harici olarak egzama tedavisinde kullanılır.

Dolayısıyla doğru olan bünyenizi tanıyarak, ona ihtiyaçlarını verebilmek. Gerekli olmayan bitkisel ürün kullanımları fayda yerine zarar da verebilir. Bu konuda iyi bir araştırıcı ve danışan olmalısınız. Kendinizi iyi tanıyıp bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için doğal ve organik gıdaları tercih etmeli ve hemen ilaç sanayisine başvurmamalısınız diye düşünüyorum.

Gerçek şifa doğal olanda, doğal kalabilende…

Kısacası gerçek doğada.

İş ki kainatın dilini öğrenelim.

 

Herkese sağlıklı günler

Hülya Çayoğlu Kurtkal

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

2 Yorum

Leave A Reply