Saç Derisindeki Kuruluk, Pullanma, Kaşıntı ve Dökülme Problemlerine Prozinc!

0

Saç Derisi Problemlerini Ortadan Kaldırın

Geçenlerde bir sağlık kurumunda arkadaşımla yaptırdığım cilt ve saç analizinde ortaya çıkan saç derisi sorunlarımıza karşı çözüm aradık. Bulduk da. Özellikle saç derisinde görülen kuruluk, gerginlik ve saç dökülmeleri için uzman tarafından önerilen Prozinc ürünleri ile tanıştık. Hafta 2 kez uygulanabilen Prozinc Salicade çeşidi; Huile De Cade, Salicylic Acid, Ichtammol, Pyhtokeratin ve Allantoin’e sahip aktif içeriğiyle saçlı deri üzerinde oluşan pullanma, kabuklanma, kepek ve kaşıntı sorunlarının çözümüne yardımcı oluyor. Saç derisindeki kuruluk ve kabuklanma aynı zamanda dökülmeye yol açtığı ve saç uzamasını durdurduğu için önemli bir sorun. Bu şampuanın içeriğinde ön plana çıkan ardıç katranı saç derisinde onarım yapıyor ve deriyi rahatlatıyor. Uzman yetkili kesinlikle market ürünü şampuan kullanılmaması gerektiğini, bu ürünlerin içeriğindeki kimyasalların ise benzer deri sıkıntıları olan kişileri olumsuz etkilediğini vurguladı. Saç derisi bakım ve onarımında uzmanlaşan Prozinc serisini tavsiye etti.

Şampuanı içeriğine detaylı bir bakalım…

prozinc 2 224x300 Saç Derisindeki Kuruluk, Pullanma, Kaşıntı ve Dökülme Problemlerine Prozinc!

Huile De Cade: Ardıç katranıdır, sebum salgılanmasını dengeler ve bakteri yayılımını engeller.

Salicylic Acid: Kepek önleyicidir ve Keratolitik etkisiyle kabuklanmayı giderir.

Ichtammol: Keratolitik, sebum dengeleyici, bakterilere karşı etkilidir. Kepek önleyici, katranımsı bir yağdır.

Phytokeratin: Bitkisel bir keratin türevidir. Derinin Epidermal tabakasının %90’ını oluşturan Keratinositler ile aynı işlevdedir. Deriyi besler, güçlendirir; derinin dayanıklılığının ve esnekliğinin artmasını sağlar.

Allantoin: Yara iyileşimini hızlandırıcı etkisi vardır. Epitalizasyonu hızlandırır. Ölü hücreleri uzaklaştırır ve yaralı alanı temizlenir. Keratolitik hareketlidir. Cilde yumuşaklık, pürüzsüzlük ve sağlıklı bir görünüm verir.

Prozinc Salicade Şampuan nasıl kullanılmalı?

Kullanmadan önce şişeyi çalkalayınız. Doktorunuz başka türlü önermedikçe, haftada 2-3 kez, ihtiyaç duyulan bölgeye Salicade Şampuan’ı nazikçe uygulayınız, köpüğü saç derisi üzerinde 2-3 dakika beklettikten sonra durulayınız.

Prozinc Salicade şampuan içeriğindeki ardıç katranı bitkisi sebebiyle saçın rahat taranmasını engelleyebilir. Saç yumuşatıcı bir bakıma ihtiyaç duyabilir. Bu durumda haftanın 1 ya da 2 günü uygulayabileceğiniz Prozinc saç maskesi ile bakım ve onarımınızı yeterli miktarda nemi saçlara vererek sürdürebilirsiniz.

Prozinc Saç Bakım Maskesi

Saç derisini arındırmaya, saç dökülmesini önlemeye, hasarlı saça kaybettiği elastikiyet ve canlılığı kazandırmaya yardımcı oluyor.

■         Bitkisel bir kompleks olan Sanicapyl kepeğin önlenmesine, sebum kontrolüne, kaşıntı gibi hassasiyetlerin giderilmesine yardımcı olurken saç derisinin nemlendirilmesine, dinlendirilmesine ve arındırılmasına da katkıda bulunur.

■         Saçın parlamasına, yumuşaklık kazanmasına ve kolayca şekil almasına yardımcı olur.

■         İçeriğindeki Trichogen sağlıklı saç gelişimi için uygun ortamın sağlanmasına yardımcı olur.

■         Protein yapısındaki Phytokeratin sayesinde saçınızın zamanla tarama, hava kirliliği ve güneş ışınları nedeniyle kaybettiği elastikiyet ve canlılığı geri kazanmasına yardımcı olur.

■         İçeriğinde bulunan Shea Butter ile yıpranmış saç ve saç derisini nemlendirir. Saçın kırılmasını, koparak dökülmesini engellemeye yardımcı olur.

■         Dermatolojik olarak test edilmiştir.

■         Renklendirici içermez.

■         Paraben içermez.

Prozinc Saç Bakım Maskesi nasıl kullanılır?

Saçlar şampuanlanıp durulandıktan sonra Prozinc Saç Maskesi’nden avuç içine yeterli miktarda alınır. Dairesel hareketlerle saç derisinden ucuna kadar saça yedirilir. 2-3 dakika bekletilir ve iyice durulanır. Durulama işlemi bekletme işleminden daha uzun olmalıdır.

Daha etkin bir sonuç için Prozinc Saç Şampuanları ve Prozinc Saç Kremi ile birlikte kullanılması önerilmektedir.

Haftada 1-2 kez kullanılması önerilmektedir.

İlgili Yazıları için Tıklayın.

Doğal Yaşam Hakkında

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply