Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar…

0

Organik Bir Uykuya Ne Dersiniz?

Organik sektörü giderek büyüyor. Giyimden beslenmeye, kozmetikten bakım ürünlerine kadar organik ürün alternatifleri görebiliyoruz. Doğal malzemelerle üretilen mobilya seçenekleri ise gün geçtikçe daha fazla ilgi topluyor. Peki organik yatak desem? Evet! Artık organik yataklar da üretiliyor. Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı uyku çekmenin önemini hepimiz biliyoruz. Organik yataklar da insan bedenine ve cildine zarar vermeyecek bir şekilde tamamen doğal ana malzemeler ve el işçiliği ile hazırlanıyor. Üretimde %100 doğal malzemeler kullanılıyor ve kimyasal yapıştırıcılar asla kullanılmıyor. Organik yatakların üretiminde At kılı (at yelesi), Hindistan Cevizi ve Bitki özü gibi %100 doğal malzemeler dahi tercih edilebiliyor.

Günde ortalama 7-8 saat uyuyoruz. Vücudumuzun dinlendiği, hücrelerimizin yenilendiği aşama olan uyku vaktimizi en verimli şekilde geçirmemiz gerekiyor. Bu nedenle sağlıklı ve konforlu yatakları tercih etmemiz mühim. Organik doğal yataklar da bu amaca hizmet ediyor.

Sizler için Organik yataklar üreten Bucca Yatak Firmasının temsilcisi Gülin Okay ile sağlıklı ve organik yataklarının üzerine önemli bir söyleşi yaptık.

İŞTE RÖPORTAJ:

“YATAKLARIN ÜRETİMİNDE AT KILI, HİNDİSTAN CEVİZİ, BİTKİ ÖZLÜ %100 DOĞAL MALZEMELER KULLANILIYOR”

bucca organik yatak 1 Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar...

Gülin Hanım merhaba, organik yatak fikri nasıl doğdu, üretime nasıl başladınız?

Doğal yatak üretimini seçmemizin ana nedeni uzun yıllardır akıllı sünger dediğimiz nano teknolojisi olarak da bilinen visco yatak ve yastık üretimi yapıyorduk. Son dönemde doğal malzemelerin öne çıkması ve farklı teknolojilerle kullanılabilir hale gelmesi sayesinde, piyasada bulunan diğer yataklardan farklı olarak herhangi bir katkı maddesi bulunmayan ve kendine ait özellikler sayesinde kişilere özel uyku konforu sağlayan organik yataklar üretmeye karar verdik. Yataklarımızın içeriğinde; At kılı (at yelesi), Hindistan Cevizi ve Bitki özlü %100 doğal malzemeler kullanılmaktadır.

At kılının uykuya özel bir faydası var mı?

At kılı, bağışıklık sistemine yardımcı olduğu gibi, hava sirkülasyonunu mükemmel şekilde sağlar, özellikle çok terleyen ve romatizmalı kişiler için ideal bir yataktır. ..Bu yataklar için doğal klima etkisi yaratıyor diyebiliriz. At kılının kendine özel enerjisi ile anti-stres özelliği de vardır.

Peki Hindistan cevizi nelere kadir?

Hindistan cevizi, besin olarak en lezzetli meyvelerden bir tanesidir, uykumuz için de çok önemli. Özellikle kabuğunda bulunan liflerin birçok hastalığa iyi geldiği ve yorgunluğu azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu yataklarımız da, doğal yapısı gereği, çocuklar ve orta yaş üstü kişiler için tercih edilebilecek, nemli ortamlara dayanıklı bir üründür.

bucca organik yatak 2 Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar... bucca organik yatak 3 Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar...

Bir de Botanik yataklarınız var?

Botanik serimiz ise, doğadan gelen bütün mucizelerin birleştiği bitkisel bir yataktır. Bu seride TENCEL tozu ile üretilen, hammaddesi ağaç olan Cellpur sünger kullanılır. Tamamen ferah ve kuru bir uyku iklimi sağladığı gibi anti bakteriel ve anti alerjik bir üründür. Esnektir, nefes alabilir ve hava geçirgendir. Botanik yataklar çift taraflı da kullanabilir.

bucca organik yatak 4 Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar...

Organik serilerinizin organik olduğuna dair sertifikanız var mı?

BuccaSleep Collection olarak markamıza ait değil Organik sertifikası, organik Sertifikası olan yurt dışı firmalarımızdan ham medde temini yapıyoruz. Kumaş ya da ham madde üretim bizde olmadığı için kendi üzerimize bir sertifika alamıyoruz. Ama sitemizde ve ürün üzerinde temrin edilen ürünün sertifikalı olduğunu belirtiyoruz.

Kaç tane organik seri yatağınız var?

Atigo, Hindia, Botania olmak üzere 3 serimiz var. Bunun dışında Bucca Kids özel serisi CocoBaby yatağımız mevcut.

Nasıl üretiliyor, kullandığınız malzemeleri organik şekilde nasıl ve nereden temin ediyorsunuz?

bucca organik yatak 5 Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar...

Ürünlerimiz %100 El işçiliği ile üretiliyor ve üretim esnasında herhangi bir kimyasal madde yapıştırıcı dahi kullanılmıyor. Ürünlerimiz içerisinde, At yelesi kılı, doğal şifalı bitkiler, Hindistan cevizi kabuğu lifi, organik yün, organik keçe ve pamuk kullanıyoruz. Bu ürünler içerisinde ham madde olarak kullandığımız at yelesi kılı, hindistan cevizini yurt dışında Hollanda’dan organik sertifikası olan özel bir üretim tesisinden temin ediyoruz.

“BEBEKLER İÇİN OLAN ORGANİK YATAKLARIMIZ EN HUZURLU UYKUYU ARMAĞAN EDİYOR ONLARA”

Organik bebek yatağınızı ayrıntılı anlatabilir misiniz? Bebek yatak üretiminde nelere dikkat ettiniz?

Bebek yatağımızı hayal ederken, her şeyden önce çok sağlıklı, konforlu olmasını ve güzel görünmesi gerektiğini düşündük. Bütün ar-ge çalışmalarımız bize aynı yolu gösterdi. Dünya üzerinde bebek sağlığı ve gelişimini destekleyen en özel madde Coco Hindistan Cevizi Kavuğu lifleri. İyileştirici etkisi dışında, sert yapısı sayesinde bebeklerin ve çocukların vücut gelişimine katkıda bulunurken, en huzurlu uykuyu hediye ediyor onlara. Bütün ürünlerimize gösterdiğimiz hassaiyet gibi el işçiliği ile herhangi bir kimyasal ya da zararlı madde kullanmadan titizlikle hazırlandı yataklarımız. Ürünlerimizin kullanım oranını uzmanlarımız ile beraber hazırladık ve satışa sunduk. Bizim için her ürün çok özeldir, bu sebeple hepsine özen gösteririz.

bucca organik yatak 6 Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar... bucca organik yatak 1 Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar...

Talepler ne şekilde, daha çok kimler satın alıyor?

Online satış kanalımızın son derece kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun dışında organik ve sağlıklı yatağın uygun fiyata da satılabileceğini gören pek çok firma, mobilyacı ve yatırımcı ile devam eden görüşmeler sonucu Türkiye genelinde bayiler ve şubeler açacağız. Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünümüzü, uykusuna düşkün, sağlık için uykunun ne kadar önemli olduğunu fark eden ve uyku kalitesini aynı zamanda da yaşam kalitesini arttırmak isteyen çok geniş bir müşteri profilimiz var. Ama pek çok sektörde olduğu gibi kadınlar çoğunlukta.

Organik yatak demek pahalı, ulaşılması güç yatak da demek midir aynı zamanda?

Biz tam olarak bu algıyı ya da düşünceyi kırmak için kurulmuş bir firmayız aslında. Organik ürünler, herhangi bir kimyasal ya da ilaç kullanılmadan yetişen ham maddeden elde edildiği için onlara sabır ve titizlikle yapılan üretim de diyebiliriz. Ama bunun dışında pahalıdır demek, ulaşılamaz demek bizim kabul etmediğimiz sözcükler. Organik ürünler sağlıklıdır ve herkes ulaşabilir.

“SAĞLIK VE GERÇEKTEN UYUMAK İÇİN KESİNLİKLE ORGANİK YATAK”

Neden organik yatak sizce?

Gün içerisinde o kadar büyük tempolarda çalışıyoruz ki, hayatımızın büyük bir kısmı da uykuda yani uykumuzun en yakın arkadaşı yataklarda geçiyor. Bu yüzden bedenimizi dinlendiren bizi ertesi güne hazırlayan yataklarımızın vücudumuza uygun olması ve sağlığa zararlı ürünler içermemesi çok önemli. Organik yataklar doğadan temin edilen hammaddelerin el emeği ile işlenmesi ve birleştirilmesiyle yapılır, doğal yapıları vücut basıncını desteklerken, huzurlu ve dinlendirici bir uyku sağlar. Sağlık ve gerçekten uyumak için kesinlikle organik yatak.

bucca organik yatak 1 Sağlıklı Bir Uyku İçin Organik Yataklar...

Organik yatak serilerinizin kullanım ömrü nedir?

Minimum 10-15 yıl garanti verdiğimiz yataklarımızı, çok daha uzun yıllar kullanılabilir. Tamamen doğal maddelerden oluştuğu ve içerisinde paket yay sistemi kullanıldığı için, zaman içerisinde diğer yaylı yataklarda meydana gelen deformasyonlar gerçekleşmez. Yatağın bütünlüğü aynı kalır çökme ya da yaylarının atması gibi bir durum söz konusu değildir. Bunlarla beraber, organik yatakları ters yüz etmenize gerek kalmaz. Çünkü hava alabilen, antibakteriyel bir yapıya sahiptir. Yazın ve kışın vücut sıcaklığınıza uyum sağlar.

“YATAKLARIMIZ UYKU KADAR DOĞAL”

Son zamanlarda ametistli yatak, enerji veren yatak, sleepwell yatak gibi kavramların ve üretimlerin arttığını görüyoruz, sizin sloganınız nedir, yani yataklarınızın artı değeri nedir, neden tercih edilmeli?

Bucca yatak olarak sloganımız; ‘’Organik ve sağlıklı uyku dünyası sizi bekliyor’’. 2.sloganımız da’’Bucca Yatak, Yatak Gurmesi’’. Profesyonel ekibimizle ürünün her aşamasında bulunuyor ve ürünü geliştirmek için hemen hemen her gün beyin fırtınası yapıyoruz. Ürünlerimiz daha butik ve kullanılan kılıflar özel dizayn edilen tasarım kılıflar. Son dönemde yatak firmaları, uyku sektörünün hızlı yükselişini fark etti. İnsanlar bu konuda bilinçlendi ve hem sağlıklı hem de konforlu bir uyku için yatağına özen göstermeye başladı. Bütün bu etkenler, kişilerin bilinçlenmesi, uykunun öneminin fark edilmesi için bir pazar oluşturdu. Bütün firmalar kendi teknolojilerini kullanarak ürün kartelasını bir şekilde geliştiriyor ve çeşitli pazarlama politikaları ile ürünü cazip hale getiriyorlar. Bizim ürünlerimizin en önemli özelliği ve artı değeri tamamen sağlıklı ve doğal olması. Biz uykunun en saf halini düşünerek yataklarımızı dizayn ettik. Yani en az uyku kadar doğal! Desen ve renklerimiz yatak tasarımlarımız farklı bir konsepte sahip bu yüzden bizi tercih edebilirler. Çok beğendimiz bir söz vardır; ‘’ Öyle kolay bir sanat değildir uyumak. Onun uğruna bütün gün uyanık durmak gerekir. {Nietzsche}

Bucca yatak nerelerde satılıyor?

Bucca yatakları, BuccaSleepCollection’ınonline satış sitesi www.uykubu.com üzerinden satın alabilir, www.buccayatak.com adresinden inceleyebilirsiniz. Ankara içerisinde Siteler de 2 adet mağazası olan BuccaSleep Collection olarak, ürünlerimize gösterdiğimiz özeni gösterebilecek, uzmanlaştırdığımız satış ekipleri eşliğinde çok yakında Türkiye genelinde Bayi ve şubelerini görebileceksiniz.

Gülün Hanım bu sağlıklı sohbet için teşekkür ediyorum. Başarı sizinle olsun.

Röportaj: Hülya ÇayoğluKurtkal

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply