Seferihisar, Sığacık Pazarı

0

Merhaba herkese,

İzmir’in güzeller güzeli ilçesi Seferihisar’a küçük bir yolculuk yapalım mı?

Sizlere şirin mi şirin, doğal mı doğal bir ortamdan bahsediyorum bu defa. Hani Ata Demirer’in “Olanlar Oldu” isimli filmi var ya. İşte o film Sığacık sokaklarında çekildi. Hani bazı filmler vardır. İzlersiniz, hemen ardından “Bir sahil kasabasına yerleşmeliyim artık” duygusu gelir. İşte tam da böylesine bir duygu uyandırmıştı film bende.

Bu yaz Bodrum’dan dönerken iki gün de İzmir’de kalalım dedik. İstanbul’a dönüş yoluna geçtiğimizde aklımızda daha önce hiç görmediğimiz Seferihisar’a uğramak da vardı. Bu samimi ilçeyi gördükten sonra kendisine ayırdığımız 3 saat için üzüldük gerçekten. Daha uzun bir keşfedilişi hak ediyor kesinlikle dedik. Seferihisar merkezde kısa bir süre gezindikten sonra asıl merak ettiğimiz Sığacık’a geldik.

Şans bizden yanaydı ki bir de ne görelim. Sığacık köy pazarı çıktı karşımıza.  Fazlasıyla heyecan duydum ve hemen pazarı gezinmeye koyulduk. Pazara girer girmez karşımıza ablaların, teyzelerin o lezzetli elleri ile yaptıkları kabak çiçeği dolmaları, üzüm yaprağından sarmalar, börekler, çörekler ve daha neler neler çıktı… hepsi de el yapımı. Hemen bir kolaj yaptık tabi lezzetlerden. Çok çok keyifliydi. Her şeyden önce yerel halkın samimiyeti de görülmeye değerdi.

Pazar; el emeği, göz nuru birçok ürünü tezgahlarında barındırıyor. Doğal reçeller göz dolduruyor. Süs eşyaları, şifalı sabunlar, takılar insana neşe katıyor. Pazar sokağı ise ayrı bir hikaye… Mutlaka yolunuzu düşürün. İçtenlikle tavsiye ederim.

Sözü fazla uzatmadan gelin fotoğraflarla anlatayım ne demek istediğimi…

Sığacık Pazarıseferihisar 1 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 3 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 4 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 5 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 6 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 7 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 9 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 10 e1510744233763 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 12 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 14 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 15 e1510744278356 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 16 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 17 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 18 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 19 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 20 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 21 Seferihisar, Sığacık Pazarı Sığacık Pazarıseferihisar 22 Seferihisar, Sığacık Pazarı

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply