Serinlemenin En Doğal Hali Serinletici Bitkiler Hangileri?

0

Serinlemenin En Doğal Hali Serinletici Bitkiler…

Yazın yol açtığı hararetten kaçınmak için gazlı, asitli ve şekerli soğuk içeceklere sığınmanın sağlığa hiçbir yararı yok. Aksine bu katkılı, doğal olmayan maddeler sağlığa ciddi zarar veriyor. Oysaki doğada bizlere sunulan bitkilerle hazırlayacağımız bazı tariflerle serinleyebilir, yazı ferah geçirebiliriz. Hepsi doğal bitkilerle uygulamasını yapacağınız tarifleri şöyle sıralayabilirim. Ben özellikle her gün bir bardak suyun içine bir limon sıkıp içiyorum. Düzenli içerseniz bedeninizde farkı görebiliyorsunuz. Bir kere cilt güzelleşiyor, yoğun c vitamini dolayısıyla cildin kollejen yapısı desteklenerek, cilt kırışıklıklarını da gecikmiş oluyor. Metobolizmanızı hızlandırıyor limonlu su ayrıca, sindirim sistemini de düzenliyor.

serinleten icecekler Serinlemenin En Doğal Hali Serinletici Bitkiler Hangileri?

Serinletici bitkilere bir göz atalım…

Gülsuyu: Buzdolabında 1 şişe gülsuyunuz bulunsun. Dışarıdan geldiğinizde bilek ve kasıklarınıza sürün, serinlediğinizi görürsünüz.

Nane: Taze nane çok faydalıdır. Nane yapraklarının üzerine birkaç damla limon sıkıp ağzınıza alırsanız ferahladığınızı fark edersiniz.

Zerdeçal: Terlemeyi azaltır. Çok terleyenlerdenseniz gün içinde 1 tatlı kaşığı kadar zerdeçal tüketin

Limon: Limon suyunu buz kalıplarına koyup dondurun. Suyun içine atıp yavaş yavaş için.

Lavanta: Vücut ısısını düşürür. Lavanta çayı yaparken sadece 3-4 tane lavanta koyun. Çünkü lavanta toksik bir etkiye sahiptir, fazlası sorun yaratabilir.

Yasemin: Yasemini lavanta ve nane ile karıştırıp çayını yapın. Soğuyunca süzün ve içine birkaç parça buz ile bir dilim limon koyun. Soğuk çay olarak tüketin.

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply