Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.com’dan Ulaşabilirsiniz

0

Organik Ürünlerin Güvenilir Adresi…

butikorganik 4 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz

Artık doğal ürünlere, organik üretimlere yönelmeye başladığımız bir dönemdeyiz. Tekstilden, kozmetiğe ve gıdaya kadar sağlıklı ve bilinçli tercihler yapmak istiyoruz. Bu anlayışla kurulduğunu iddia eden birçok site mevcut ve sayıları her geçen gün artıyor; ancak doğru ve güvenilir ürünlere, ilkeli sitelere ulaşmak çok çok önemli. Bu duyarlılıkla hareket ederek, bizzat kendisi ile tanışıp, konuştuğum Funda Hanım; uzun yıllar bu sektörün içinde biri olarak, önemli projelere de imzasını atmış. Kendisine ve yaptığı işlere inancım ve güvenim tam. Dolayısıyla sizlerle gönül rahatlığı ile paylaşabiliyorum.

butikorganik 5 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz

www.butikorganik.com sitesi açıldığında karşınıza sıcacık bir tablo çıkıyor. Tıpkı hayalini kurduğunuz sevimli bir evin ya da bir mekanın keyifli ve klasik bir köşesi gibi. Sitenin kurucusu Dt. Funda Kudunoğlu Çobanoğlu, aynı zamanda organik tekstil ve ürünler alanında 2007’de oluşturduğu SAFİKDN projesinin de yaratıcısı. SAFİKDN, organik tekstil alanında %100 doğal, el yapımı ve el emeği ürünleri ile ön plana çıkan, organik tekstil sektöründe üretim tekniği ve ekolojik ambalajlama sayesinde çevreyi ve insan sağlığını korumayı en önemli ilke olarak benimseyen, her şeyden önce Anadolu kadının emeğine üretime dahil eden önemli bir proje. Öyle ki www.butikorganik.com da bu projenin bir devamı niteliğinde ortaya çıkmış. Dt. Funda Hanım, güvenilir, birçoğunu bizzat kendinin de deneyimlediği sertifikalı ürünleri bir araya getirerek, butik bir site hizmete açmış ve bu ortamdan satışlarını gerçekleştiriyor.

butikorganik 6 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz butikorganik 7 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz

Funda Hanım, 1 yaşına giren butikorganik.com fikrinin 2010 yılında oluştuğunu ve sitenin tasarımının Kasım 2012 tamamladığını belirtiyor. Ödeme sistemleri olarak kapıda ödeme, telefonla sipariş ve ücretsiz kargo fırsatı sunduğunu söylüyor.

Sitede 850 Çeşit Ürün Var

Erbaviva, HappyMoments, Sante, Zuii Organik, RareBlossom, Sonett, SafiKDN, Friendly, Eğriçayır, Raya Organik, Mollis sitedeki organik ürün markalarından bazıları…

butikorganik 8 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz

Butikorganik.com sitesinde şu an itibari ile 850 çeşit ürün bulunuyor. Funda Hanım, ürün seçimi konusunda titiz davranıyor. Güvendiği markalarla ve çoğunlukla yakından tanıdığı firmaların ürünlerini tercih ediyor. Kendisi ve ailesi için kullanmayı düşünemeyeceği hiçbir ürünü butikorganik.com‘a koymadığının altını çiziyor.

“Doğru ürünlerin bulunması, ürün sayısının çokluğundan daha önemli diye düşünüyorum. Aslında doğal ürün kullanan insanlar, her gruptan ürün satın alıyorlar. Çünkü doğadostu olmak, tüm hayatınıza yansıyan bir bakış açısı getiriyor. Butiğimizde her kategoriden ürünlerimiz var. Oyuncak bebekten saç boyasına, deterjandan organik kadın pedine, erkek kozmetiğine kadar geniş bir yelpazemiz var”

butikorganik 9 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz butikorganik 10 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz

Mevsime Göre Sipariş…

Sipariş edilen ürün grupları ise döneme göre değişebiliyor. Eylül, Ekim aylarında iç çamaşırları ağırlıklı iken, Mayıs ayında Güneş Kremi satışı ağırlıklı oluyor. Yenidoğan, babyshower, doğum günü amaçlı olarak hazırlanan hediye paketleri de en çok talep gören ürünler arasında. Seçilen ürünlerden özel paketler oluşturabiliyor. Türkiye’de ilk olarak SafiKDN Organik Ürünleri üreten Funda Hanım, organik pamuk örgü iplerinden satışa sunduğunu ve çok ilgi gördüğünü ifade ediyor.

butikorganik 1 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz butikorganik 2 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz

Funda Hanım’ın belirttiğine göre sitenin hedef kitlesi daha çok, kadınlar, çocuk bekleyen hamile bayanlar ve anne olan kadınlar. Erkekler de daha ziyade hediye göndermek amaçlı alışveriş yapıyorlar.

Siteden Alışveriş Yapanları Hoş Sürprizler Bekliyor

Funda Hanım, butikorganik.com’da aynı zamanda üretici firma olmaları nedeniyle, üye olan, alışveriş yapan müşterilerine üretilen sürpriz hediyeleri de gönderiyor. Paketleri özenle süslüyorlar. Mutlaka hoş bir detay ekliyorlar.

“İstiyoruz ki, butikorganik.com’dan alışveriş yapıp, paketini açan kişiyi gülümsetebilelim. Küçük notlarımızla onlarla sıcak temas kuralım. Bu hissi seviyorum. Telefonla arayan, memnuniyetlerini dile getiren müşterilerimiz bizi daha da motive ediyor. Her zaman önceliğimiz bizden alışveriş yapan herkesin %100 mutlu ve memnun olması”

butikorganik 3 Sertifikalı, Güvenilir Organik Ürünlere, www.butikorganik.comdan Ulaşabilirsiniz

Sitedeki ürünlerin hepsi sertifikalı ancak, her sertifikalı ürüne de yer verilmiyor

Sitedeki tüm ürünler, Türkiye’de organik sektörde tanınmış, bilinen firmalara ait. Hepsi sertifikalı. Sitede yer alan ürünlerin sertifikalı olmalarına, sertifika aldıkları kuruluşların hangisi olduğuna büyük önem veriliyor. Ama her sertifikalı ürüne de yer verilmiyor. Ürün seçiminde firma sahiplerine, onların etik ve istikrarlı çalışmalarına da dikkat ediliyor. Ürünlerin güvenilirliğinde bu çok önemli bir kriter olarak ön plana çıkıyor. “Doğru işlerin ortaya çıkması için, asıl olan insanların işlerini doğru ve dürüst yapmaları ve sevmeleri” diyor Funda Hanım.

“Eskiden küçük şehirlerin çarşılarında küçük butikler, mahallerde küçük bakkallarımız olurdu. Herşeyin az ama öz olduğu yerlerdi. Malzemeleri doğal, doğal yolla üretilmiş, üretimlerinde emek olan ürünler yer alırdı. Ürünler, çoğunlukla sahibinin beğenisi, müşterilerin memnuniyeti ile özenle seçilmiş ürünler olurdu. Acaba internet üzerinde bu ruhu bu sıcaklığı verebilir miyim diye uzun zamandır düşünüyordum. İş hayatı dışında, her kadın ve her anne gibi ailemin sağlıklı beslenmesine, sağlıklı ürünler kullanmasına çalışıyorum. Hayatın karmaşası içinde doğru ürünlere ulaşmak zorlaşıyor. Yıllardır sektörün içinde olan biri olarak, SafiKDN ürünleri yanında, seçtiğim, doğru olduğuna inandığım ürünlere eskinin butik konsepti ile herkesin ulaşmasını istedim”

Tüm marka ve ürünleri görmek için www.butikorganik.com’u ziyaret edebilirsiniz.

İletişim: bilgi@butikorganik.com, 212 4412607

Facebook Sayfası ise https://www.facebook.com/wwwbutikorganikcom?ref=hl

Bu haberimin yanında Butikorganik.com sitesinin yaratıcısı Dt. Funda Kudunoğlu Çobanoğlu ile organik tekstil ve SAFİ KDN markasının doğuşu üzerine önemli bir röportaj gerçekleştirmiştim öncesinde. Dileyenler http://www.endogalindan.com/954/ uzantılı linkten röportajı okuyabilir.

Sağlıkla Kalın…

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply