Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi

0

Doğal Çaylarla Nezle, Grip ve Soğuk Algınlığı Vakalarını Engelleyebilirsiniz…

zencefilli cay Soğuk Algınlığına Karşı Zencefilli Çay Tarifi

Havalar soğumaya başladı. Hele ki son günlerde hava koşullarında görülen sıcak ve soğuk değişimler, daha kış kapımızı çalmadan bizleri hasta etmeye yetti maalesef. Birçoğumuz şu dönemleri soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi rahatsızlıklarla geçiriyoruz. Böyle bir zafiyet durumunda hemen ilaçlara başvurmak yerine, bağışıklığımızı güçlendirecek doğal yollara yönelmek kimi durumlarda en sağlıklısı diye düşünüyorum. Elbette ki modern tıp biliminin çözümlerini gerektiğinde uygulayarak.

Doğadaki şifalı bitkilerin bazıları özellikle üst solunum yolu rahatsızlıkları için bire bir. Aşağıda paylaşacağım soğuk algınlığına karşı çay tarifini nezle, grip, yorgunluk ve soğuk algınlığı durumlarında gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca tarifte kullanılacak bitkiler vücut ısıtıcı özellikler taşıdığından terlemenize sebep olabilir ve terleme yolu ile vücutta biriken toksik maddelerin dışarı atmını kolaylaştırır.

SOĞUK ALGINLIĞI İÇİN…

Malzemeler:

2-3 adet para büyüklüğünde taze zencefil

3 yemek kaşığı bal

1 adet limonun kabuğu

1 çay kaşığı tarçın

½ litre kaynar su

Hazırlanışı:

Malzemeler kaynar suyun içine atılır ve 20 dakika üstü kapalı bir şekilde demlenir. Süzüldükten sonra içilebilir.

Not: Vücut ısısını yükseltebileceği için terlemeye neden olabilir.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply