Soğuk Teknik ile Kaynatılmadan ve Kimyasal Madde Kullanılmadan Üretilen Sabunlar

0

Doğal, Katkısız Sabun Çeşitleri ve Faydaları

Sabunların dünyasına açılan kapı… Kimi aromatik, kimi şifa veren özellikleri ile kimi de cilt tedavisinde tercih edilen sabunlar; bazen süs malzemeleri olarak meraklılarını büyülüyor. Eski çağlardan beri geniş kullanım alanına sahip sabunların kişisel hijyen ve bakım konusunda büyük bir yeri var. Cilt sorunlarından, bazı psikolojik durumlara olan desteğe kadar başvurulan doğal yöntemlerden biri sabunlar. Ancak şu da var ki sabunların nasıl üretildiği, hangi yönteme tabi tutulduğu çok çok önemli. Sabunların şifa özelliklerini kaybetmemesi için üretilirken ısıl işlem ve kaynatma işlemlerine uğramaması gerekiyor.Yani sabun üretiminde “soğuk teknik” kullanılması mühim. Sabun oluşurken açığa çıkan gliserini muhafaza etmesi, kimyasal katkı maddesi içermemesi, hayvansal yağ, kimyasal renklendirici, boya içermemesi doğal sabun olma kriterlerinin başında geliyor.

Saf Bitkisel Yağlardan Üretilen Sabunlar…

“Shea ve Hindistancevizi yağları hızlı bir şekilde cildim tarafından emildi ve ellerim yumuşacık oldu”

nuve dogal sabunlar 2 Soğuk Teknik ile Kaynatılmadan ve Kimyasal Madde Kullanılmadan Üretilen Sabunlar

Tam da anlattığım özelliklere sahip bir sabun markasına rastladım, 5. Exponature Doğal, Sağlıklı ve Organik Ürünler Fuarı’nda. Antalya’da kurulan Nüve Sabun Markası, saf bitkisel yağlardan sabun üretiyor. Özellikle Shea Yağını ve Hindistan Cevizi yağını bizzat cildime sürdüm, ciltte harika bir etkisi var, hemencecik cilt tarafından emiliyor, cilt sıcaklığınız yağı çabucak eritiyor ve yapay hiçbir madde, koku barındırıyor. Cilt bakımı için gerekli olan zeytinyağı ile birlikte hindistancevizi yağı, hurma yağı, kayısı çekirdeği yağı, badem, Hint ve Shea yağları ile hazırlanıyor. Türlerine göre yağlı ciltlerde derin temizlik için ideal olan çam katranı, saç bakımı için önemli olan yağlar ceviz, susam, jojoba ve ısırgan tohum yağları ile lavanta, çay ağacı, defne yaprak uçucu yağlarını içeriyor.

İŞTE NÜVE SABUN’UN ÇEŞİTLERİ…

nuve dogal sabunlar 3 Soğuk Teknik ile Kaynatılmadan ve Kimyasal Madde Kullanılmadan Üretilen Sabunlar

Çam Katranı Sabunu

Çam katranı ile yapılan bu sabunda shea yağı, kayısı çekirdek yağı ve badem yağı gibi temizleme ile antibakteriyel özelliğe sahip bir sabundur. Özellikle deri hastalıklarında egzama, sivilce –akne, kepekli zayıf saçlar, normal ve yağlanma sorunu olan ciltler için ideal bir temizleme sabunudur. Günlük bir sefer kullanılmalı ve sonrasında gerekirse nemlendirici krem ile kuruluk giderilmelidir.

Shea Sabunu

Shea yağı Afrika kökenli Karite ağacının ceviz tipindeki meyvesinden elde edilen nemlendiriciliği yüksek olan ve komzetiklerde sık kullanılan bir üründür. Shea yağı ciltte yağlı his bırakmaz kolay emilir. Shea Sabunu normal ve kuru cilt tipleri için çok uygun bir sabundur. Cildinizi temizlerken nemlenmesine de yardımcı olur.

Lavanta Sabunu

Lavantanın sinir sistemini yatıştırıcı, sakinleştirici özelliğinin yanında güçlü bir antiseptik ve antibakterial olduğu bilinmektedir. Batı Toros yöresi angustifolia türü lavantadan distilasyon yöntemi ile çıkartılan saf lavanta yağı ile yapılan sabun sakinleştirici, vücut kokularını giderici, hücre yenileyici, saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önleyici özelliğe sahiptir. Her cilt tipi için uygundur.

Bal & Badem Sabunu

Bal doğanın mucizelerinden biridir. Balın içinde mineraller, antioksidanlar ve birçok vitamin de vardır. İnsan vücudu için bu kadar yararlı olan bir gıdadan bizler de cilt temizliği ve bakımı için faydalanmaktayız. Bal & Badem sabunu balın nem tutucu, besleyici özelliği ile Badem yağının zengin E vitamini içeriğini birleştirir. Normal ve yorgun ciltler için ideal bir bakım sabunudur.

Gül Sabunu

İçeriğindeki gül suyu ile cilde tonik etkisi yaparak ferahlatır. Siyah noktalar için uygun bir temizleyicidir. Hoş kokusu ile birlikte cildi besleyerek sakinleştirir. Her cilt tipi için uygundur.

Tarçın Sabunu

Tarçın, defnegiller familyasının güney Asya’da yetişen ve kabukları kullanılan bir türüdür. Kabuklardan distilasyon yöntemi ile tarçın yağı elde edilir. Hoş bir kokusu ve tadı vardır. İçeriğinde; sinnamik, aldehit ve ogenol ihtiva eder. Sağlık açısından binlerce yıldır kullanılmaktadır. Antibakteriyel etkiye sahiptir. Sedatif etkisi vardır. Kan dolaşımını hızlandırır. Haricen kaşıntı ve haşere sokmalarına karşı kullanılır. Tarçın yağının bu özellikleri ile birlikte tarçın sabunu rahatlatıcı kokusuyla banyo sabunu olarak idealdir. Derinlemesine temizlik yapar. Zindelik ve canlılık verir, yağlı ciltler için çok uygun bir sabundur.

Yulaf Sütü Sabunu

Yatıştırıcı özelliği olan Sarı Kantaron (St.Jhon’swort)yağı ve Hodan ( Borage) yağı ile birlikte nemlendirme etkisi yüksek olan Shea yağı, Hint yağı, Kabak çekirdeği yağı ve yulaf unu ile hazırlanan yulaf sütü sabunu, yanma, batma ve kaşıntı hissi olan egzemalı hassas cilt tiplerinin temizliğinde kullanılabilir.

Biberiye & Isırgan Sabunu

nuve dogal sabunlar 1 Soğuk Teknik ile Kaynatılmadan ve Kimyasal Madde Kullanılmadan Üretilen Sabunlar

Zayıf, dökülen ve kepekli saçlar için ideal bir sabundur. Düzenli kullanıldığında saç diplerinin canlanmasına dolgunlaşmasına ve dökülmenin azalmasına yardımcı olduğu görülmüştür.

Vanilya Jojoba Sabunu

Jojoba yağı e vitaminince zengindir. Tıpta küçük çizik, kesik, sivilce, püstül, saç ve deri bozukluklarında yenileyici %100 saflığı nedeniyle yapay kalplerde yağlayıcı olarak da kullanılmaktadır. Deri yumuşatıcı özelliği bulunmaktadır. Ayrıca güneş yanıklarında kullanılmaktadır.

Hamam Sabunu

Geleneksel bir sabun olan Hamam Sabunu rahatlatıcı kokusuyla banyo sabunu olarak sık kullanılan bir üründür. Cildinizi temizlerken nemlenmesine de yardımcı olur. Her cilt tipi için uygundur.

Kayısı Sabunu

Bol miktarda a vitamini, kalsiyum, magnezyum ve beta karoten içeren kayısı çekirdek yağından yapılan bu sabun, etkili cilt temizleme özelliğine sahiptir. Devamlı kullanımı kırışıklıkların azalmasına, hücre yenilenmesine ve cildin nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. Her cilt tipi için uygundur.

Bebek & Hamile Sabunu

Hassas bebek cildi için rahatlıkla kullanılabilen sabun, aynı zamanda koku problemi olan hamileler için de ideal bir sabundur. Kokusuzdur, uçucu ve esansiyel yağ içermez. Cildinizi temizlerken nemlenmesine de yardımcı olur. Her cilt tipi için uygundur.

Kil & Susam Sabunu

Kil sabunu içeriğindeki kil ve susam yağı ile temizleyici ve nemlendirici bir sabundur. Kil ciltteki fazla yağı temizler, ölü deriden arındırarak gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Her cilt tipi için uygun, özellikle yağlı ciltler için idealdir.

Site adresi http://nuvesabun.com/

Linkler:
Çam katranı http://nuvesabun.com/urunler/cam-katrani/

Biberiye&Isırgan
Saç sabunu http://nuvesabun.com/urunler/biberiye-isirgan/

Sheahttp://nuvesabun.com/urunler/shea/

Bal&Bademhttp://nuvesabun.com/urunler/bal-badem/

Lavanta http://nuvesabun.com/urunler/lavanta/

Gül http://nuvesabun.com/urunler/gul/

Tarçın http://nuvesabun.com/urunler/tarcin/

Söz konusu sabunlar…

KİMYASAL KATKI MADDESİ İÇERMEZ.

HAYVANSAL YAĞ İÇERMEZ.

KİMYASAL RENKLENDİRİCİ İÇERMEZ.

ELDE KESİLMİŞTİR.

KULLANDIKTAN SONRA KURU TUTULMASI GEREKİR

Nüve Sabunları İletişim İçin:

TEL: 0242 323 02 30

GSM: 0532 716 95 72

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply