Tatil Rotasını Kaş’a Çevirmek İçin Çok Neden Var

0

Akdeniz’in en cennet köşesi bana kalırsa Kaş…

Kaş Kalkan tatil rotası 19 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Hiç abartmadığım eşsiz ve sempatik ortamı ile çok etkilendiğimi söyleyebilirim. Hele denizi bambaşka bir kimliğe sahip. Kaş bölgesinin deniz suyu Akdeniz’in o alışılagelen sıcak suyuna da pek benzemiyor. Ege karakteri taşıyor denizi. Daha serin, daha ferahlatıcı ve oldukça berrak. Eğer serin sulardan daha çok hoşlanıyorsanız çok seversiniz. Sezon aylarından bahsediyorum bu arada.

Kaş Kalkan tatil rotası 2 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Kaş

Bizim tatil için seçtiğimiz otel Kalkan’daydı. Gönül rahatlığı ile sizlere önerebileceğim Patara Prince Hotel kesinlikle çok ideal bir tatil alanı sunuyor. Mekan seçimi yaparken fazlasıyla araştırmış ve Kalkan’ı tercih etmiştik. Patara koylu yapısı ile dikkatimizi çekmişti. İyi ki öyle yapmışız. Sunduğu kaliteye göre de oldukça ekonomik diyebilirim. Sanırım Kaş’ta olmaması nedeniyle böyle. Kaş da ayrı bir güzel ancak Kalkan bana kalırsa kesinlikle konaklamak ve doğanın güzelliğini dolu dolu hissetmek için çok daha uygun.

Kaş Kalkan tatil rotası 6 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Patara Prince Hotel

Kaş Kalkan tatil rotası 18 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Patara Prince Hotel

Otelin doğal taş yapısı ve basamak basamak olan dış çevresi sizlere kayalıkların üzerinde güneşleniyormuş izlenimi veriyor. Otelin kendi başınıa çekilebileceğiniz birçok köşesi var. Denizde Caretta Caretta kaplumbağlarına rastlamanız ise olası. Hemen kıyıda çok kez gördük bu sevimli canlıları.

Kaş Kalkan tatil rotası 17 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Patara Prince Hotel

Kalkan Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Patara Prince Hotel

Otelin havuz konumu da sanki denizle birleşiyormuş havası veriyor size. Çok büyük bir otel olmaması da dengeli bir kalabalık sunuyor. Manzara otelin de önüne geçiyor. Patara Prince Hotel’de klasik odaların yanında kiralanabilecek villa ve devremülkler de var. Seçim size kalmış. Her açıdan çok keyifli bir ortama sahipler.

Kaş Kalkan tatil rotası 24 576x1024 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Eğer araçla gidecekseniz ki biz eşim ile bunu tercih ettik, böylece hem Kalkan merkezini hem de Kaş’ı rahatlıkla gezebildik. Kalkan ve Kaş arası araba ile yaklaşık 20-25 dakika sürebiliyor. Yol, dağ eteklerinde kurulu ve aşırı virajlı olduğundan çok hıza izin vermiyor. Dolayısıyla 10 dakikalık yol daha uzun sürüyor. Ama sorun değil, manzara o kadar güzel ki deniz boyu yolculuk yapıyorsunuz. Sadece geceleri daha fazla dikkat gerektiriyor. Yolun gidiş gelişli ve dar olması büyük bir uyarı gerektiriyor.

Kaşın merkezi de şahane. Daha halktan, daha kalabalık, daha coşkulu…. Tatlı sokaklarına yayılan tezgahlardan birçok hediyelik eşya alabileceğiniz gibi şık ve salaş restoranlarında istediğiniz ziyafeti çekebilirsiniz. Kalkan merkezi Kaş’a göre daha İngiliz turistlerin etkisi altında diyebilirim. Bence Kalkan daha nezih bir ortam sunuyor, ayrıca isteyenler için gece kulüpleri de Kaş’a göre daha oturmuş durumda. Kalkan sahilinde sıra sıra dizilmiş birçok restorant, cafe, bar ve pub mevcut. Dileyen tekne turları ile de Kalkan Sahili’nde rezervasyon yaptırabilir, eşsiz koyları gezebilir. Kaş’ta da tekne turları organizasyonları var tabi. Ben nedense Kalkan’ı daha çok sevdim diyebilirim.

Kaş Kalkan tatil rotası 14 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Kaş Kalkan tatil rotası 15 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

KalkanKaş Kalkan tatil rotası 10 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden VarKaş Kalkan tatil rotası 11 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Kaş Kalkan tatil rotası 12 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Kaş- Kalkan birbirine komşu, 20 – 25 dakikalık bir mesafede. Aralarında da Çukurbağ Yarımadası var. Karaya olan bağlantısı ile çabuk şekilde yarımadaya bağlanabiliyorsunuz. Buranın enerjisi de bambaşka. Oldukça fazla konaklama fırsatı da var. Adaya bağlandığınız ilk anda yemyeşil ağaçlar ve huzurlu bir ortam karşılıyor sizi. Biz günbatımına doğru ziyaret etmiştik. Kısa da olsa etkilendim.

Kaputaş Plajını es geçersem olmaz. Turkuaz mavisi denizi ile yurtdışında dahi bilinen Kaputaş, şahsına münhasır bir plaja sahip. Bembeyaz çakıl taşları ile süslenmiş boydan boya. Ayaklarınıza biraz batıyor, hafif canınızı acıtıyor da olsa işin doğallığı burada. Doğa, size adeta refleksoloji yapıyor icon wink Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var Kıymetini bilmek lazım. Kaputaş Plajı’nda deniz giriş kıyı tarafından acayip bir dalga var. Girişi aştıktan sonra dümdüz bir denizde yüzmeye devam ediyorsunuz. Sanırım denize girişteki yükselti farkından bu yoğun dalgalar oluşuyor. Her ne olursa olsun harika bir görüntüsü var bu doğa harikasının.

Kaputaş Plajı Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Kaputaş Plajı

Kaş Kalkan tatil rotası 20 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Kaputaş Plajı

Bu arada 10 km’lik Likya Yolu da da Patara’dan başlıyor. Efsanevi uygarlıklara yol olmuş bir medeniyet yolu. Trekking sevenler için bu yol hattı da tercih ediliyor.

Kaş Kalkan tatil rotası 13 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Kısacası Kaş, Kalkan her açıdan ruhunu doyuran görsel avantajları, havası, suyu ile Türkiye’nin en cennet köşelerinden. Antalya’da da birçok turistik tatil rotalarında konakladım ancak KAŞ benim için artık bambaşka bir yerde… Eğer görmeyenleriniz varsa mutlaka tavsiye ederim.

Kaş Kalkan tatil rotası 27 Tatil Rotasını Kaşa Çevirmek İçin Çok Neden Var

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply