Tiridine Tiridine Tiridine Bandım!

0

KASTAMONU YÖRESİNE AİT ÖZEL TİRİT LEZZETİNİ ABDÜLKADİR RESTAURANT’TA DENEYİN…

tirit 1 Tiridine Tiridine Tiridine Bandım!

Bakırköy’de ev yemekleri, döneri ve Kastamonu yöresel lezzetleri oldukça başarılı bir mekan var. Abdulkadir Restaurant, ortamı sıcak bir esnaf lokantası; ancak öyle sıradan bir lokanta değil. Usta gurme Vedat Milor bile mekanı ziyaret etmiş, lezzetleri tatmış ve güzel puanlar vermiş. Hele bir ürünü var ki, Kastamonu’ya ait yöresel Tirit yemeği

Döner Etinin Özel Hazırlandığı “Tirit” Keyfi

Adından çok söz edilen Kastamonu yöresel lezzetlerinden Tirit’in tadına ben de bakıyorum. Özel ince ince doğranmış pide tarzı bir ekmeğin üzerine yoğurtlu, tereyağlı sarımsaklı sıcak bir sos dökülüyor. Onunda üzerine döner eti konuyor. Lakin döner etinin fark yaratan özelliği ise, dönerin dana eti ile kuzu boşluğunun karışımı yolu ile yapılması. Bu yöntem de dönere büyük bir lezzet katmış. Biz çok beğendik. Dolayısıyla Kastamonu iline ait yöresel Tirit yemeğini mutlaka AldulkadirRestaurant’ta denemenizi tavsiye ederim.

tirit 2 Tiridine Tiridine Tiridine Bandım!

Etli Ekmek mi?

Yöresel lezzetlerin arasında bir de etli ekmekten bahsetmek lazım. Gözleme tarzında hazırlanan etli ekmek, yufkanın arasına konulan kıyma ve soğanın tereyağında bir güzel pişirilmesinden oluşuyor. Masaya geldiğinde ilk etapta yağlı gibi görünse de yiyince hafif bir lezzet taşıdığını anlıyorsunuz. Mutlaka öneriyorum. E bazen de ufak kaçamaklardan hiçbirşeycik olmaz dedirtiyor, yani suçluluk duygusu hissetmiyorsunuz J

Elma Eğşisi de bir başkaydı

Şerbet niyetine, ancak çok da tatlı olmayan, hafif bir mayhoşluğu, ekşiliği olan yörsel bir içecek elma eğşisi. Bilenler bilir, içimi çok da keyifliymiş, ben yeni keşfediyorum. Yöresel bir lezzet, yazın buz da ilave edilirse, sağlıklı bir serinletici olabilir. Yolunuzu ısrarla Bakırköy’e düşürünüz ve bu lezzetleri deneyiniz.

Adres: Cevizlik Mh. İstanbul Cd. No: 30/A
34149 Bakırköy/İstanbul

Telefon:0212 570 49 31

www.abdulkadirrestaurant.com

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply