Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek

0

Vajinal Sağlığa İyi Gelecek 7 Yiyecek

Tüm kadınlar için vajinal sağlık çok önemlidir. Vajina sağlığı meselesinde bazı yiyecekler özellikle tüketilmeli. Araştırmalar, 7 basit besinin kadınlara daha sağlıklı bir vajina sunacağını belirtiyor.

İşte burada vajinal sağlığınıza pozitif etki yapacak temel besinler yer alıyor:

1. Kızılcık suyu.

Kızılcık suyu kötü bakterileri defetmek için asidik bileşiklerin doludur. Doğal, organik ve içine şeker eklenmemiş halini tüketin.

2. Yoğurt.

Yoğurtta sağlıklı bir vajina için gerekli iyi bakterilerin kültürleri vardır. Yoğurt ayrıca vajinanın PH’ını dengelenmesine yardımcı olur.

3. Sarımsak.

Sarımsak antimikrobiyal ve antifungal özelliklere sahiptir. Pişmiş ve çiğ yenebilir ya da hap şeklinde alınabilir. Mantar enfeksiyonlarını kurtulmak için birebirdir.

4. Bitter çikolata.

Koyu çikolatada antioksidan olan flavonoidler yüksektir. Çalışmalar göstermiştir ki, daha koyu çikolata, genel cinsel sağlığı da olumlu etkiler.

5. Su

Doğru miktarda sıvı alımı olmak için tüm vücut için iyidir, vajina dahil.

6. Taze meyve ve sebzeler.

Bitkisel besinler, adet kramplarını azaltır, cildinizi iyileştirir ve size daha kolay bir orgazm verir. Vitamin ve minerallerden yüksek bir diyet içine girin. Yeşil yapraklı sebzelerde de önemlidir. B6 vitamini ve potasyum bol olmalı.

7. Kuruyemiş ve tohumlar.

Tohumlar ve fındık vitamini vajina kuruluğu önler. Badem ve kabak çekirdeği kaşıntıya karşı mücadele eder ve adet döngüsünü düzenler. Çinko vitamini yüksektir.

Hülya Çayoğlu Kurtkal

Kaynak: http://simpleorganiclife.org/vagina-health/

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply