Yengeç Burcunun Hastalıkları ve İyileştirici Olumlamalar

0

YENGEÇ

Göğüs kafesi, memeleri, mide ve ciğerin üst kısmı en hassas bölgeleridir. Yemek düşkünü olduklarından mide rahatsızlığı çekerler. En fazla da ülsere yakalanan burçtur. Gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihapları görülebilir. Hazımsızlık sorunları olur. Duygulardaki ani değişiklikler, duygusal hassasiyetleri midelerini etkiler. Süt bezleri iyi çalışır. Memelerle ilgili rahatsızlıklar, kadın üreme sistemi bozuklukları görülebilir. Yengeçlerin bünyeleri güçlü değildir. Acı eşiği düşüktür. Ağrı ve rahatsızlıklara karşı dayanıksız olurlar. Hastalığı çok büyütür, endişe ve evham yüzünden ufak bir şeyi abartabilirler. Bakımı zor bir hasta olurlar. Ayrıca lenf bezleri, beyincik, solunum yolları, mide, göğüsler ve rahim Yengeç Burcu’nun etkisindedir

Göğüsler: Anneliği, şefkati ve beslemeyi simgeler.

Olumlama: Kusursuz bir denge içinde besliyor ve besleniyorum.

 

Göğüs sorunları : Kendini beslemeyi reddetme. Kendinden başka herkese öncelik tanıma. Aşırı annelik, aşırı korumacılık, aşırı baskıcı olma.

Olumlama: Ben her halimle önemli olduğumu biliyor ve inanıyorum. Önemli olduğum için kendimi takdir ediyorum ve şükrediyorum. Ben her halimle değerliyim. Değerli olduğumu kabul ediyor ve inanıyorum. Her halimle değerli olduğum için kendimi takdir ediyorum ve şükrediyorum. Kendimi sevgi ve coşkuyla besliyorum. Başkalarının da kendileri olma özgürlüğüne saygı duyuyorum. Hepimiz güvende ve özgürce yaşıyoruz.

 

Akciğer: Yaşama dört elle sarılma yeteneğinden yoksunluk. Hayattan bezmişlik.

Olumlama: Yaşama kusursuz bir denge ile sarılıyorum. Yaşamayı seviyorum.

 

Karaciğer: Öfke ve ilkel duygularımızın merkezidir.

Olumlama: Sevgi, huzur, mutluluk neşe içinde yaşıyorum ve bu durumun tadını çıkarıyorum. Seviyorum, seviliyorum. Hayatta tüm güzellikleri fark ediyorum, dolu dolu yaşıyorum. Zihnimden öfkeyi çıkarıyorum, yaşamımda yeri yok.

 

Karaciğer sorunları: Sürekli şikayet etmek, kendini kandırmak, haklı çıkmak için sürekli başkalarını suçlamak. Kendini kötü hissetmek.

Olumlama: Yüreğimi açarak yaşamayı seçiyorum. Baktığım her yerde sevgiyi, mutluluğu görüyorum. Hayatı neşe ve huzur dolu olarak görüyorum. Her şey mükemmel ve ben şükrediyorum. Hiçbir şey bana karşı değil. Tüm hayat hizmetimde, ve benimle uyum içinde.

 

Mide: Beslenmeyi simgeler. Düşünceleri, Fikirleri sindirir.

Olumlama: Yaşamı kolaylıkla içime sindiriyorum. Yeni düşünce ve fikirlere açığım rahatlıkla kabul ediyorum.

 

Mide Bulantısı: Korku duyma. Bir fikir ya da deneyimi kabul edememek.

Olumlama: Güvende olduğumu biliyorum. Hayatımın akışının bana yalnızca iyilikler getireceğine güveniyorum. Bazen yoluma çıkan engelleri kabul etmediğimi direndiğimi fark ediyorum. Bunu gelişim yolculuğumun bir parçası olarak görüyorum.

 

Mide Ekşimesi: Tek sebebi tüm benliğimizi ele geçiren korkudur.

Olumlama: Özgürce ve derin derin soluk alıp veriyorum. Güvendeyim. Yaşamımda her zaman her yerde huzurlu ve güvende olduğumu biliyorum.

 

Mide sorunları: Yeniliklere açık olmama, yeniyi kabullenme zorluğu.

Olumlama: Yaşam benimle barış içinde ve her şeyin yolunda olduğunu bilerek yaşıyorum.Hayatın her anında karşıma çıkabilecek her türlü yeniliğe açığım. Kolayca, rahatlıkla ve sevgiyle kabul ediyorum.

 

Gastrit: Bir konu üzerinde uzun süreli kararsızlık yaşama Her şeyin kötü gideceğini düşünerek karamsar duygulara kapılma.

Olumlama: Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Güvende olduğumu biliyorum.

 

Pankreas: Yaşamımızdan aldığımız tadı keyfi, simgeler.

Olumlama: Yaşamdan tat alıyorum. Yaşadığım keyifli anların tadını çıkarıyorum.

 

Ülser: Kendi kendinin güçlü olmadığına inandırmak. Korkuyla için için kendini yiyip bitirmek.

Olumlama: Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Kendimi olduğum gibi seviyorum. Kendimin olduğum gibi olmasına izin veriyorum. Huzurluyum, sakinim, Her şey yolunda.

 

Bağırsaklar : Emme, sindirme, hazmetme, gereksizlikleri kolayca çıkarma.

Olumlama: Bilmem gereken her şeyi kolaylıkla alıyor ve hazmediyorum. Geçmişi neşe içinde terk ediyorum. Geçmiş geçmişte kaldı ben bu günü neşe içinde huzurla yaşıyorum. Bana faydası olmayan gereksiz durumları bırakıyorum.

 

Kolon: Geçmişten bir türlü kopamamak. Geçmişten kurtulmaktan korkmak.

Olumlama: Artık gereksinimim olmayan şeylerden kendimi kolaylıkla kurtarıyorum. Geçmiş geçmişte kaldı ve ben özgürüm. Geçmişi rahatça ve kolaylıkla bırakıyorum. Bu günümü güvenle, huzurla yaşıyorum. Yeniyi sevinçle karşılıyor ve kabul ediyorum.

 

Bağırsak sorunları: Eski ve gerek duyulmayan şeylerin atılmasından korkmak.

Olumlama: Kendimi kolayca eskiden kurtarıyor ve coşku ve sevinçle yeniyi kabul ediyorum.

 

Rahim: Yaratıcılığımızı simgeler.

Olumlama: Bedenimle barışığım. Olduğu gibi kabul ediyor ve seviyorum. Yaratıcı olduğumu biliyorum. Yaratıcılığımı takdir ediyorum. Yaratıcılığım olduğu için şükrediyorum.

 

Lenf Bezleri: Aile içi çatışmalar, tartışma ve kavgalar. Bu durumda çocuk istenmediğini hisseder.

Olumlama: Bir çocuk istenen, hoş karşılanan ve çok sevilen bir çocuktur. ……… çok sevildiğini yaşama renk kattığını, mutluluk kaynağı olduğunu bilmelisin.

 

Yolunuz her zaman aydınlık, kalbiniz sevgi ve ışıkla dolsun

Astrolog Zeynep  Enzin

www.zeynepenzin.com

 

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply