Yoğurdunuzu Evde Kendiniz Yapın

0

Doğal Yoğurt Tarifi Nasıl Olur?

Evde yoğurt yapmak hem sağlıklı hem de ekonomik. Marketlerde satılan çoğu yoğurt gerçek yoğurt değil maalesef. Ekşimeyen, sulanmayan ve küflenmeyen yoğurda yoğurt demek de doğru değil aslında.

Gerçek yoğurdun içinde bağışıklık ve sindirim sistemimize faydalı canlılar mevcut olduğundan yoğurt tüketiminden bünyemize yarar da sağlıyoruz. Ancak fabrikasyon yoğurtlarda sırf uzun ömürlü olmaları adına bu yararlı bakteriler kullanılmadığı için ve katkı maddeleri ile oluşturulduğu için sağlığımıza da zarar veriyor.

Halbuki yoğurt yapmak çok çok kolay bir uygulama.

İşte Tarif:

yogurt yapim 300x231 Yoğurdunuzu Evde Kendiniz Yapın

Güvendiğiniz bir sütçüden temin ettiğiniz ya da markette aldığınız ekolojik sütü ısıtın.

ev yapimi yogurt  300x176 Yoğurdunuzu Evde Kendiniz Yapınevde yogur yapimi 300x300 Yoğurdunuzu Evde Kendiniz Yapın

Süte parmağınızı sokup 7’ye kadar saydığınızda eliniz sütün ısısına dayanıyorsa maya için uygun sıcaklığa gelmiş demektir. Sütü cam ya da seramik bir kaba alıp, bir yemek kaşığı yoğurt karıştırın. Mayaladığınız sütün üzerini bir bezle kapatın ve her tarafını kalın bir örtü ya da battaniye ile sarın. Bu şekilde 5 saat kadar bekletin ve daha sonra üzeri açık bir şekilde buzdolabına kaldırın.

yogurt 620x330 300x159 Yoğurdunuzu Evde Kendiniz Yapın

Sağlıklı yoğurdunuz afiyet olsun.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply