Yüzde Kılcal Damarlanma Problemlerine Özel Maske…

0

Kılcal Damar Problemi Olan Ciltler İçin Maske

bogurtlen maskesi Yüzde Kılcal Damarlanma Problemlerine Özel Maske...

Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte soğuk ve sert hava koşulları, cildimizi daha büyük bir oranda tehdit etmeye başladı. Özellik beyaz ve ince derili insanların cildinde kılcal damarlanma problemi görülme olasılığı daha fazladır. Cilt, sıcak ve soğuk hava değişimlerine karşı tepki vererek, yıpranmaya ve kılcal damarlanmaya müsait hale gelir. Bu durumlara cildi hazırlamak için bakım yapmak önemlidir. Yeterli nem seviyesine sahip olan ciltte damarlanma sorunu önemli derecede azaltılmış olur. Aşağıda paylaşılan maske tarifi ile kılcal damarlanma problemini azaltabilir ve yeni oluşumu engelleyebilirsiniz. Büyük bir antioksidan deposu olan kırmızı meyve böğürtlen ve zeytinyağının birleşimi etkili bir maske ortaya çıkaracaktır.

Malzemeler:

1 çay bardağı böğürtlen

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı toz şeker (Esmer şeker tavsiye edilir)

Hazırlanışı:

Böğürtlenler iyice ezilir ve zeytinyağı, toz şeker ilave edilerek karıştırılır. Bu karışım göz ve dudak çevresi hariç tüm yüz ve ellere uygulanabilir. Maske ciltte 10 dakika bekletildikten sonra yumuşak bir masajla ciltten çıkarılır. Cilt ılık su ile durulanır.

Not: Bu maske ayda 2 kere uygulanmalıdır. Maske aynı zamanda cilt dokusuna yumuşaklık ve parlaklık verecektir.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply