Yüz Gençleştirici ve Koruyucu Maske Tarifleri…

0

Evinizde Hazırlayabileceğiniz Taptaze Yüz Gençleştirici Maske Tarifleri…

genclestirici maske Yüz Gençleştirici ve Koruyucu Maske Tarifleri...

Evinizde pratik bir şekilde doğal malzemelerle hazırlayacağınız maskelerle sağlıklı bakımın kapılarını aralayabilir ve cildinizin daha enerjik daha pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıda verilen Kozmetolog ve Biyolog Pervin Bulvak’ın bizzat hazırladığı ve deneyimlediği maske tariflerinden istediğinizi seçip, cildinize uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanıldığı takdirde cildinizdeki farkı görebilirsiniz.

YÜZ GENÇLEŞTİRİCİ VE KORUYUCU MASKE

Malzemeler:

2 yemek kaşığı kabak çekirdeği yağı

1 yemek kaşığı jojoba yağı

1 adet yumurta akı

½ şişe maden suyu

Hazırlanışı:

Tüm malzemeler karıştırılır. Temiz cilde göz çevresi hariç uygulanır ve 15 dakika bekledikten sonra soğuğa yakın ılık su ile durulanır.

Önemli: Bu maske haftada 1 gün uygulanabilir ve ardından temiz cilde maden suyu ile kompres yapılması tavsiye edilir.

CİLT GEÇLEŞTİRİCİ YOSUN MASKESİ

Malzemeler:

3 Yemek kaşığı Spirulina (yosun)

1çay kaşığı zeytinyağı

1 şişe maden suyu

Su

Hazırlanışı:

Yosun macun kıvamına gelene kadar ılık su ve zeytinyağı ilave edilir. Bu maske göz çevresi hariç tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanır. 20 dakika bekletildikten sonra yıkanarak durulanır. Hassas ve kuru ciltlere gül suyu, diğer ciltlere ise maden suyu ile kompres yapılmalıdır.

Önemli: Maske 10 günde bir uygulanır.

CİLT GENÇLEŞTİRİCİ VE CANLANDIRICI MASKE

Malzemeler:

1 yemek kaşığı haşlanmış bezelye

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Bezelyeler blendır ya da çatal yardımı ile ezilir ve içine zeytinyağı ilave edilir. Karışım 10 dakika üstü kapalı olarak dinlendirilir. Göz çevresi hariç tüm yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Maske ciltte 15 dakika bekletilir ve ardından ılık su ile durulanır.

Haftada bir uygulanmalıdır.

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply