Zeynep Enzin’den Nisan Ayı Burç Yorumları

0

Uzman Astrolog Zeynep Enzin, Nisan ayı burç yorumlarını sizler için yazdı. İşte ayın burçlarınıza olan etkileri…

KOÇ

Tutulmanın etkisiyle birlikte her türlü sözleşmeler, kontratlar yoğunluk kazanabilir. Evliliğiniz, ortaklıklarınız, yaptığınız anlaşmalar, yaptığınız danışmanlıklarınız, davalarınız , yarışmalar, turnuvalar ile ilgili olabilir. Kendinizi rekabet içinde bulabilirsiniz. Sorunlarla karşılaşabilir ve bunlarla mücadele etmek durumunda kalabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirme ve bir karara varma aşamasında olabilirsiniz. Denge kurmaya, adaletli olmaya çalışsanız da; Fikir ayrılığı, zıt düşünceler, anlaşamazlık, beraberinde yoğun tartışmalar yaşayabilirsiniz. Sakinliğinizi korumakta fayda vardır.   Evliliğiniz, partneriniz, yaptığınız sözleşme ve anlaşmalarınızı sorgulama bunun sonucunda da sonlandırma, devam ettirme ya da başka yeni başlangıçlar yapma kararı alabilirsiniz. Yeni sözleşmeler, ortak yapılan işler ile ilgili anlaşmalar yapabilirsiniz. Özellikle özel hayatınız ile ilgili dikkat etmelisiniz. Sonradan pişman olacağınız kararlar alabilirsiniz. Eşiniz ya da partnerinize karşı daha sakin ve hoşgörülü davranmaya çalışın lütfen. Mümkünse bir süre sessizliğinizi koruyun. Evlenmek isteyenlerin eşlerini bulma zamanıdır. Hayalinizdeki erkek ya da kadın modeli karşınıza çıkabilir ve evliliğe adım atabilir, evlilik hazırlıklarına dahi başlayabilirsiniz.

BOĞA

İş hayatınız rutin ise sorumluluklarınızın ve görevlerinizin daha yoğunluk kazanacağı ve artacağı bir dönemdesiniz. Çalışma ortamınızda alışmış olduğunuz düzende bir değişiklik oluşabilir. Angarya işleriniz artabilir. Bulunduğunuz konumdan daha düşük bir konuma geçtiğinizi düşünebilirsiniz. Bu durumdan dolayı strese girebilirsiniz. İsyan etmeden bulunduğunuz durumu içselleştirip kabullenirseniz sizin için daha iyi olanaklar gelişebilir. Bünyeniz zayıf düşebilir, ve çok rahatlıkla sağlığınız bozulabilir, düşünmediğiniz kadar sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. Sağlık anlamında çok hassas bir dönemde olabilirsiniz. Daha dikkatli olmalısınız.   Çalışmalarınız rutin değil ise yeni imkanlar, iş teklifleri alabilirsiniz. Tutulmanın sizin için ekstra önemi iş, sağlık ve ilişkileriniz ile ilgili. Personeliniz, çalışma arkadaşlarınız, günlük çalışan işçiler, kiracılarınız, amcanız, halanız, kadınlar, işvereniniz ile ilgili iletişim sorunu yaşayabilirsiniz.

İKİZLER

Tutulmanın en güzel payını alan İkizler olsa gerek. Yalnızsanız, partneriniz yok ise aşk ve romantik dakikalar kapınızı çalıyor. Çalınan kapınızı sevgiyle açarak, geleni kucaklayın lütfen. Fakat bununla birlikte hatırlatmam gereken en önemli noktalardan biri de maddi konularda denge kurmakta zorlanabileceğinizdir. Aşk, aklınızı başından alacağı için heyecan, romantizm, giyim kuşam derken eğlenceye, aktivitelere, lüks yaşama, seyahatlere , aşırıya kaçabilir maddi olarak zorlanabilirsiniz. Seyahatle birlikte lüks koşullar altında romantik dakikalar geçirme isteğinde olabilirsiniz. Daha dengeli ve dikkatli olmalısınız maddi anlamda kendinizi zorlamamalısınız. Babanızdan servet dahi gelse, ek işleriniz geliriniz dahi olsa hiçbirine güvenmemelisiniz. Bu dönemde risk almayı en son düşünen siz olmalısınız. Çocuklar, size aracılık edenler, haberciler, size elçilik eden ya da yol gösteren kişiler ile sorunlar yaşama ihtimaliniz yüksek olduğunu da bilmelisiniz.

 YENGEÇ

Tutulmanın en büyük etkisi ev, aile ve yuva üzerindedir. ikametgahınız ile ilgili bir yer değişikliği olabilir. Kira sözleşmesi yapabilirsiniz. Ev, arsa, mülk, taşınmaz varlıklar, toprak alım satımı ile ilgili karara varıp anlaşmalar yapabilirsiniz. Çiftliğinizde ziraat ürünleri ile ilgili sözleşmeler yapabilirsiniz. Taşınmaz varlıklarınız ile ilgili kiralama anlaşmaları, sözleşmeleri yapılabilir. Ev hayatınızda, iş hayatınızda sakladığınız bir takım konular ortaya çıkarak gündeme gelebilir. Bu aralar sık sık savunma mekanizmanız çalışabilir. Yaşadığınız ortam, ya da karmanızdan getirdiklerinizi yaşıyor olabilirsiniz. Derin korku ve üzüntü duyduğunuz konular oluşabilir. İç huzurunuz, aileniz ve kariyeriniz arasında denge kurmaya çalışabilirsiniz. Kariyerinizde kalıcılığı sağlamaya çalışırken diğer taraftan da aileniz ve iç huzurunuz arasında uyum bulmaya çalışabilirsiniz. Adaletli olmaya, haklı ve haksızı ayırmaya çalışabilirsiniz. Ya da siz bir haksızlıkla karşılaşabilirsiniz.

 ASLAN

Daha önce planladığınız ve yazmak istediğiniz bir konu ile ilgili, vermek istediğiniz eğitim, seminer içeriği ile ilgili, yapmak istediğiniz bir araştırma ile ilgili, hazırlamak istediğiniz raporlarla ilgili ya da yayıncılık, web sitesi ile ilgili olabilir. Şöyle bir kafanızı toparlamak, sakin, dingin daha rahat düşünebileceğiniz bir yere kısa bir seyahat yapma isteğinde olabilirsiniz. Böyle bir istek için tam da uygun bir zaman dilimidir. Dış ticaret, basın, yayın ya da yabancılarla ilgili olabilir. Herhangi bir anlaşma, sözleşme ile ilgili içeriğine çok dikkat etmenizde yarar vardır. Kardeşleriniz, komşularınız, genç akrabalarınız, öğretmeniniz, seminer verdiğiniz topluluklar, çevrenizde iletişim içinde olduğunuz herhangi biri ile tartışmalardan uzak durmanızda yarar vardır. Siz ne kadar ortak noktayı bulmaya denge kurmaya çalışsanız da farklı durumlar gelişebilir.

 BAŞAK

Tutulmanın sizin için can alıcı noktası maddiyatınızdır. Dengede tutmaya çalışacağınız nokta gelirleriniz, yatırımlarınız, birikimleriniz, harcamalarınız, kar ya da zararınız olabilir. Sizin için bir değişim, yenilenme söz konusu olabilir. Hiç düşünmeden, analiz etmeden yeni bir iş olanaklarına atılabilirsiniz. Maddi konularla ilgili çok iyi düşünmeli, daha dikkatli davranmalısınız. Gelir ve giderleriniz ile ilgili her türlü girişimden uzak durmalısınız. Eşinizin finansal kaynaklarını değerlendirme imkanı gelişebilir. İş ve maddiyatınız ile ilgili bir taraftan olumlu gelişmeler elde ederken, diğer taraftan ise dikkat etmeniz risk almamanız gereken durumlar gelişebilir. Hiç düşünmediğiniz harcamalar yapabilirsiniz.

 TERAZİ

Ay tutulmasının Terazi burcunda gerçekleşmesi nedeniyle etkilerini de çok yoğun hissedecekleri için bu tutulma Terazi burçları için ekstra önemli. Tutulmanın etkilediği konuların başında duygusal konular gelmektedir. Artık hayatta her şeyinizi tamamladığınızı yapmak istediklerinizi yaptığınızı ve tek eksik yanınızın duygusal bir boşluk olduğunu düşünebilirsiniz. Yaşamınızda amaçlarınızın arasında huzurlu,mutlu bir birliktelik, evlilik, yuva ilk sırada yer almış olabilir. Hala yalnız iseniz, bir kalp hırsızı kapınızı açmanız için kapının önünde bekliyor olabilir. Evlilik yolunda adımlar atma fikrinde de olabilirsiniz. bu süreçleri yaşarken çevreniz ile ufak tefek tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşayabilir, kişiliğinizi, benliğinizi ortaya koymak isteyebilirsiniz.

AKREP

Akrepler için maalesef biraz daha talihsiz bir tutulma olabilir. Tutulmanın genel yapısının hak, hukuk ve adalet ve denge kurma ile ilgili olduğunu belirtmiştim. Akrepleri etkileyen konulara baktığımızda hangisi ile ilgili denge kurabileceği ile ilgili şaşırmamak elde değil. Üzülerek yazıyorum, herhangi bir konu ile ilgili dedikodunuzun yapıldığını hatta arkanızdan birtakım işler çevrildiğini öğrenebilirsiniz. Herhangi bir iftiraya maruz kalabilirsiniz. Yaşanan, yapılan gizli, saklı ne varsa ortaya döküleceği bir zaman dilimi olabilir. Ayağının bir yerden kesilmemesi gibi bir deyim vardır. Tamda buna uygun hastaneler ve kapalı yerlerden ayağınız kesilmeyebilir. Angarya işlerle çok uğraşabilirsiniz bu dönem. Çok çalıştığınız, çabaladığınız halde karşılığını alamayabilirsiniz. Unutmayın ki sizin en büyük düşmanınız yine siz siniz. Kendi kendinizi tüketen ve zarar veren yine sizden başkası değildir. Tutulmanın önemli bir faydası da kurtulmak istediğiniz kötü bir alışkanlığınız var ise size bu konuda destek olmasıdır.

YAY

Ay tutulmasında yayların sınav konusu arkadaşlarının, içinde bulunduğu grupların, sosyal yaşamından çevresindeki kişilerin, sadakati, ya da sadakatsizliğidir. arkadaşlarınız ile alışverişlerinizde özellikle de aldığınız, verdiğiniz borç para ile ilgili güven ve güvensizlik duyguları yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda, düşünmeden ve bencilce davranışlarda bulunabilirsiniz. Fazlasıyla spor yapma isteği duymanızdan dolayı yüklenebilirsiniz. Bu da zorlanmanıza sebep olabilir. Daha dikkatli olmakta yarar vardır. Bu dönemde şu iki ayırımı çok iyi yapmalısınız dost ve arkadaş. Arkadaş gruplarınızdan, girdiğiniz topluluklardan yeni kişiler ile tanışabilir yeni dostluklarınız başlayabilir. Bu durum sizi hemen umutlandırabilir. Ancak arkadaşlık, ya da dostluk tanımlamanıza uygun tutum ve davranışlar yaşamayabilirsiniz. Yeni tanıştığınız kişiler, size mesleki anlamda şans getireceği gibi tam tersi de olabilir. Sadakat, güven, değer konusunda sorun yaşayabilir, umutlarınız bir anda yıkılabilir.

OĞLAK

Oğlaklar için tutulmanın odak noktası iş ve kariyer. Hedeflerinizi, amaçlarınızı gerçekleştirmenin zamanı geldi sanırım.Mesleğinizde, ilerleme, yükselme şu ana kadar ektiklerinizi biçme zamanıdır. Kariyerinizde kalıcılığınızı sağlayacağınız talihinizin son derece açık olduğunu söyleyebiliriz. Yaşamınızda bu güne kadar ki olan emek ve çabalarınızın karşılığını alma ve ödüllerini toplama zamanıdır. Hatta alacağınız yeni, iş teklifleri doğrultusunda hayatınızın mesleki anlamda dönüm noktası da olabilir. Dikkat etmeniz gereken tek konu ise farklı yönlere dağılabileceğinizden dolayı, karar vermekte zorlanabileceğiniz, İkilemde kalabileceğinizdir. Daha dikkatli olmalı ve sakin şekilde karar vermenizde fayda vardır. Dikkat etmeden girişimlerde bulunmanız ve davranışlarınızdan dolayı özellikle de anneniz, babanız, aileniz, akrabalarınız , işverenleriniz, idareciler, otorite figürü olarak düşündüğünüz kişiler, iletişim halinde bulunduğunuz çevreniz ile çatışma halinde olabilir. İlişkilerinizi dengelemekte zorlanabilirsiniz.

 KOVA

Kovaların ana konusu Yayın ve eğitim ile ilgili yeni bir proje üzerinde çalışıyor olmalarıdır. Bu üzerinde uzun zamandır çalıştığınız internet üzerinde, olabilir, web sitesi olabilir, yazdığınız bir kitap olabilir. Bu güne kadar olan birikimlerinizi, deneyimlerinizi bir araya getirerek karşılığını alma zamanıdır. Araştırma, yazışma, mektuplar, raporlar, bilgi alışverişi, şeklinde yoğun bir trafik içinde olabilirsiniz.

Bu çalışmalarınızı grup şeklinde yapabilir önemli gelişmeler, hatta sürpriz teklifler ile karşılaşabilirsiniz. Çalışmalarınız reklamlarınız aracılılığı ile farklı kesimlere ulaşabilir. Bu da kişiler arasında konuşmalara ve dedikodulara, fikir yürütmelere, eleştirilere sebebiyet verebilir. Burada önemli olan bencilce, düşünmeden ve uyumsuzca bir davranış içinde bulunmamamızdır. Yanlış anlaşılmalar, iletişim bozuklukları ve hukuki sorunlar olarak size geri dönebilir. yurt dışı seyahatlerinizde, danışmanlık yaptığınız konularda, dini konularda eğitim, seminer vermede kararsız kalabilirsiniz.

 BALIK

Tutulma Balıkları maddi konularda zorlayıp gerebilir. Kredi çekme, borçlanma, yüklü bir taksite girme durumunda olabileceğiniz gibi ödemelerde zorlanma, gerginlikler yaşayabilirsiniz. Gelirleriniz, birikimleriniz ve ödemeleriniz arasında denge kurmakta zorlanabilirsiniz. Eşinizin, partnerinizin, ortağınızın geliri, parası ile ilgili aranızda sorun yaşayabilir, tartışabilirsiniz. Vergileriniz, harcamalarınız umduğunuzda fazla olabilir, ya da unuttuğunuz bir ödemeniz ortaya çıkabilir. Alacak, verecek davalarına da dikkat etmelisiniz. Düşünmeden, araştırmadan, incelemeden girişimde bulunmanız sizi bu duruma düşürmüş olabilir. Deneyimsiz olduğunuz halde bencilce davranarak tek başınıza karar vermek istemenizden de kaynaklanabilir. Sağlığınıza da çok dikkat etmelisiniz.Sağlığınız ile ilgili fazlasıyla harcama yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Işık sizinle olsun…

Zeynep Enzin

www.zeynepenzin.com

 

 

 

Share.

About Author

www.endogalindan.com; özgür, takipçi, yenilikçi, organik ruhlu, sağlıklı, orijinal, doğal yaşama tutkun, paylaşımcı, seyahat seven, araştırmacı, meraklı, hümanist, modası kendine özgün ve farklı kimliğiyle sizlere keyifli bir platform sunuyor.

Leave A Reply